Sia со нова песна  „Snowman“Музика и филм
Празнична и интересна

Sia со нова песна „Snowman“

Сиа сите успеа вчеравечер да ги изненади со нова песна од новиот празничен албум: „Everyday is Christmas“.  Одлична балада која…

Volkswagen и Google развиваат квантни компјутери наменети за автономните автомобилиАвто-мото
Ќе биде врвна технологија..

Volkswagen и Google развиваат квантни компјутери наменети за автономните автомобили

Volkswagen и Google се гиганти во својата бранша, автомобилската, односно технолошката индустрија, па сега германската и американската компанија заеднички ќе…

Џеј Ло е секогаш и секаде природна! (ФОТО)Шоу бизнис и трач
Па сега нормално е и тоа..

Џеј Ло е секогаш и секаде природна! (ФОТО)

Секогаш кога ќе помислиме на Џенифер Лопез, помислуваме на беспрекорна дива, која отсекогаш знаела како да се однесува во јавноста.…

Потресна и жална изјава на Тони Цетински по немилиот настан!Шоу бизнис и трач
Греотка..

Потресна и жална изјава на Тони Цетински по немилиот настан!

Пејачот Тони Цетински неодамна прегази човек во сообраќајна несреќа.  Тој се уште не може да се опорави од целата ситуација…

Трикови за поубава коса на секој кој користи пегла за коса!Мода и убавина
Добри совети!

Трикови за поубава коса на секој кој користи пегла за коса!

Како дополнителна помош која ќе ви помогне да ја скротите вашата коса е пеглата за коса која иако е користена…

Во Скопје отворена десеттата „Coca-Cola Активна зона“Здравје и Фитнес
Заврши и вториот циклус од големиот проект на Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola

Во Скопје отворена десеттата „Coca-Cola Активна зона“

Во присуство на голем број граѓани, спортисти, рекреативци, претставници од Пивара Скопје, како и градоначалникот на Град Скопје, денес, на…

Џенифер Анистон и Риз Витерспун повторно заедно на ТВ по ПријателиМузика и филм
Серија

Џенифер Анистон и Риз Витерспун повторно заедно на ТВ по Пријатели

Џенифер Анистон и Риз Витерспун добија зелено светло за реализација на нова серија, која ќе ја гледаме наредна година. Нарачани…

Јелена Карлеуша открива: Ме малтретираа во основно училиштеШоу бизнис и трач
Шокантно

Јелена Карлеуша открива: Ме малтретираа во основно училиште

Девојчето кој нејзините соученици брутално ја претепаа, а видеото го објавија на интернет, ја остави Србија во шок. Апел за…

Атлетико Мадрид се заинтересирани за Андер ЕрераСпорт
Вести

Атлетико Мадрид се заинтересирани за Андер Ерера

Атлетико Мадрид се сериозно заинтересирани за услугите на фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера. Договорот на Шпанецот со Манчестер Јунајтед…

Чави откри дека ова му е последна година како фудбалерСпорт
Вести

Чави откри дека ова му е последна година како фудбалер

Чави откри дека ова му е последната година од активната кариера како фудбалер. Шпанецот кој има 37 години и во…