Кевин Спејси повеќе не е дел од актерската екипа на филмот „Сите пари на светот“Музика и филм
Малку глупаво..

Кевин Спејси повеќе не е дел од актерската екипа на филмот „Сите пари на светот“

Во завршениот филм на Ридли Скот „Сите пари на светот“, актерот Кевин Спејси ќе биде „исечен“  и неговата улога ќе…

Џорџ Клуни ќе паузира од актерството!Шоу бизнис и трач
покрај тие милиони..

Џорџ Клуни ќе паузира од актерството!

Славниот холивудски актер Џорџ Клуни, во интервју за Sunday Times изјавил дека актерството не му е повеќе приоритет и дека…

Чарли Шин овој пат обвинет дека силувал 13-годишен актер!Шоу бизнис и трач
да не ти се верува..

Чарли Шин овој пат обвинет дека силувал 13-годишен актер!

Обвинувањата кон славните личности не престануваат, а сега поранешниот актер Доминик Брашиа, тврди дека Чарли Шин, кој тогаш имал 19…

Саша Ковачевиќ доживеа сообраќајна несреќаФото Стории
Шоу бизнис и трач

Саша Ковачевиќ доживеа сообраќајна несреќа

Саша Ковачевиќ доживеа сообраќајна несреќа во Белград, додека беше позади воланот на неговото Порше, но неговите фанови немаат причина за…

Лацио планира да го купи Брајан Кристанте?!Спорт
Дали одлуката е правилна?

Лацио планира да го купи Брајан Кристанте?!

Портуалгскиот весник „А Бола“ пренесува дека од римскиот клуб се распрашувале за услугите на Брајан Кристанте. Наводно од римскиот клуб…

Каков тип на жени сака најпосакуваниот ерген во светот?Шоу бизнис и трач
Сака да пребира..

Каков тип на жени сака најпосакуваниот ерген во светот?

Списанието “Glamour” како секоја година, така и оваа традиционално составува разни листи на најдобро облечени селебрити жени и мажи, парови,…

Емина Јаховиќ воодушевена од јавниот превоз во ИстанбулШоу бизнис и трач
Слика

Емина Јаховиќ воодушевена од јавниот превоз во Истанбул

И додека возењето во јавен превоз е сосема нормална работа за странските ѕвезди, балканските ѕвезди и понатака прават фама само…

Мерцедес со нешто ново на последните трки во Ф1Авто-мото
Формула 1

Мерцедес со нешто ново на последните трки во Ф1

Мерцедес последните две трки од шампионатот во Формула 1 ќе ги искористи да проба некои новини кои можеби ќе ги…

Леонардо Бонучи изјави дека Светско првенство без азурите не е опција за негоСпорт
Вести

Леонардо Бонучи изјави дека Светско првенство без азурите не е опција за него

Леонардо Бонучи изјави дека Светско првенство без азурите не е опција за него и неговите соиграчи од националниот тим. Италија…

Манчестер Јунајтед бара замена за Жозе МурињоСпорт
Вести

Манчестер Јунајтед бара замена за Жозе Мурињо

Управата на Манчестер Јунајтед веќе работи на барање на замена за португалскиот стратег Жозе Мурињо, кој што ова лето ќе…