Вести

Перо Антиќ нема да настапува за Црвена Ѕвезда во следниот натпревар

Перо Антиќ кој настапува за тимот на Црвена Звезда нема да биде во комбинација за следниот натпревар на црвено-белите. Антиќ беше…

Екстра

Сиа објави фотографии на која е гола

Популарната пејачка Сиа можеби не сака јавно да го покажува своето лице, но очигледно не и е проблем да објавува…

Звучи интересно!

Tом Хенкс и Мерил Стрип во историска драма “The Post”

Објавен е првиот трејлер за филмот “The Post” на Стивен Спилберг, во кој главните улоги ги играат оскаровците Том Хенкс…

Ретко вака добар пар..

Рајан Рејнолдс повторно се пошегува со својата “не толку убава” сопруга!

Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли се дефинитивно еден од најомилените актерски парови. се запознале во 2010 година, на снимањето на…

Сапо напред момци!

Македонските репрезентативци до 19 години подобри од Швајцарските!

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години со победа ги започна натпреварите од квалификацискиот турнир за пласман во УЕФА Елитна рунда…

Развод

Раста проговори за разводот

Овие денови медиумите пишуваат за разводот на Раста и Ана Николиќ. Иако Раста не сака медиумско внимание и не зборува…

Совршен дизајн..

Погледнете го првото самостојно Polestar 1 хибридно купе

Polestar или пак поранешен саб-бренд на Volvo, го претставија нивниот прв самостоен модел Polestar 1 кој ќе почне да се…

интересни комбинации..

Кои познати личности се имаат вплеткано во љубовен триаголник?

Како обични луѓе па ни е тешко да одржуваме една врска,а не па особено кога сте јавна личност и кога…

Неискрена

Еве кои пластични операции ги има направено Сораја

Најпознатата старлета во Србија, Сораја, се појави во јавноста со нејзиното учество во Големиот Брат, но од тогаш се промени…

Слики

NAVIGARE – Италијаснки бренд кој ги задоволува сите модни потреби на мажите

Navigare италијански бренд, почитуван во светот на модата, благодарение на својата долгогодишна  традиција и способност да ги задоволи сите потреби…