Кои се најдобрите дигитални апликации и услуги за 2017 година?Мобилни и технологија
Која е ваша омилена?

Кои се најдобрите дигитални апликации и услуги за 2017 година?

Постојат над 5.000 000 апликации за iPhone, iOS и Android, а начинот да откриете кои од нив се навистина корисни…

Кејт Винслет на француски начин ја бакна Алисон Џени!Шоу бизнис и трач
до каде стигна светот..

Кејт Винслет на француски начин ја бакна Алисон Џени!

Овогодинешните награди на Hollywood Film Awards ги одбележа актерката Кејт Винслет која во моментот на преземање на признанието за ангажман…

Microsoft со мисија за подобрување на здравјето на луѓето!Мобилни и технологија
Вреди да се проба!

Microsoft со мисија за подобрување на здравјето на луѓето!

Microsoft неодамна ја лансираа иницијативата Nealthcare NExT, со цел да ги спои вештачката интелигенција (AI), здравствените истражувања и експертизата на…

Вреден татко ја изградил улицата од Хари Потер за своите ќерки!Занимливости
закон!

Вреден татко ја изградил улицата од Хари Потер за своите ќерки!

Оние што го посетиле Сиетл можеби забележале како се случуваат невообичаени нешта, како има повеќе бувови од вообичаено или пак…

Селена Гомез не размрда со алтернативно видео за „Wolves“Музика и филм
Интересно..

Селена Гомез не размрда со алтернативно видео за „Wolves“

Пред само две недели Селена го најави своето враќање на музичката сцена со новата песна „Wolves“. Заедно со новиот сингл излезе…

5 начини како оваа есен да ги носите високите чизмиМода и убавина
Екстра

5 начини како оваа есен да ги носите високите чизми

Во последниве неколку ладни сезони високите чизми се истакнаа како еден од најпопуларните трендови кој со текот на времето се…

Давиде Балардини е нов тренер на ЏеноваСпорт
Вести

Давиде Балардини е нов тренер на Џенова

Балардини е нов тренер на Џенова откако Иван Јуриќ по поразот во градското дерби во сабоата од Сампдорија доби отказ.…

Црвена ѕвезда со победа против ПартизанСпорт
Браво

Црвена ѕвезда со победа против Партизан

Црвена ѕвезда за која настапува поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ, го совлада Партизан со 100:84. Антиќ одигра 24 минути и…

Ќерката на Бекамови запеа на ИнстаграмЗанимливости
Преслатко

Ќерката на Бекамови запеа на Инстаграм

Викторија Бекам ги воодушеви сите фанови кога на Инстаграм сподели едно преслатко видео во кое нејзината ќерка Харпер ја пее…

Погледнете го трејлерот за Педесет нијанси ослободенМузика и филм
Екстра

Погледнете го трејлерот за Педесет нијанси ослободен

Госпоѓа Греј сега ќе ве прими. Така гласи реченицата од третото продолжение на филмот 50 нијанси. Во првиот трејлер имаме…