Рено во 2018та доаѓа со нов болид!Авто-мото
Скапа играчка..

Рено во 2018та доаѓа со нов болид!

Од тимот на Рено велат дека работат на целосно нов болид за 2018 година, иако сега за сега постои само…

Андреа Пирло ја заврши својата фудбалска кариера!Спорт
Одличен играч!

Андреа Пирло ја заврши својата фудбалска кариера!

Легендарниот италијански фудбалер Андреа Пирло изминатата ноќ стави крај на кариерата откако ги одигра последните минути во победата на Њујорк…

Мила Кунис разочарана од своето родно место!Шоу бизнис и трач

Мила Кунис разочарана од своето родно место!

Мила Кунис заедно со својот сопруг ја посетиле куќата во Украина,во која Мила е родена , а тие двајца таму…

Лина– запознајте го автомобилот направен од билкиАвто-мото
Импресивно!

Лина– запознајте го автомобилот направен од билки

Произведувачите на автомобили постојано се во потрага по полесни, поевтини, и поиздржливи материјали, па така челикот полека се менува со…

Секогаш занесна и привлечна, таа е Анџелина која ја сакаме!Шоу бизнис и трач
Дали вам ви се допаѓа?

Секогаш занесна и привлечна, таа е Анџелина која ја сакаме!

Анџелина Џоли се враќа на голема врата, а во прекрасен свилен фустан на Џени Пекам ја покажа својата фигура на Hollywood Film Awards. Со…

Што се случи со Џони Деп на премиерата?Шоу бизнис и трач

Што се случи со Џони Деп на премиерата?

Холивудскиот актер Џони Деп непријатно ги изненади фановите на премиерата на неговиот нов филм, кој имаше впечаток дека е во…

Ешли повторно изненади со новата фотографијаШоу бизнис и трач
Фотошоп?

Ешли повторно изненади со новата фотографија

Плус сајз моделот Ешли Грејем се почесто се слика во провокативни изданија. Последната слика ги остави сите без зборови, заради…

Сопругата на Алек Болдвин на оригинален начин го открива полот на бебетоШоу бизнис и трач
Честитки

Сопругата на Алек Болдвин на оригинален начин го открива полот на бебето

Познатиот актер Алек Болдвин и неговата поубава половина Хиларија очекуваат бебенце. Парот ја објави среќни вести на Instagram и видете…

Концерт Жељко ЈоксимовиќНастани
11.11

Концерт Жељко Јоксимовиќ

Најголемата балканска ѕвезда, единствениот што успеа да ја наполни Националната Арена “Филип Втори”, Жељко Јоксимовиќ на голем концерт во Скопје.…

Aperitivo After Work со DJ Flooder и Fantinel Prosecco!Настани
08.11

Aperitivo After Work со DJ Flooder и Fantinel Prosecco!

Дата: 08.11 Време 17:00 – 20:00 Aperativo Afterwork секоја среда само во Дистрикт Бар и Ресторан! Уживајте во музиката на единствениот…