Листата расте, и Стивен Сегал обвинет за обид за силување!Шоу бизнис и трач
има ли уште?

Листата расте, и Стивен Сегал обвинет за обид за силување!

Џулијана Маргулис , позната како ѕвездата на серијата „Добра сопруга“, го обвини актерот Стивен Сигал за обид за силување и…

Преубава премиера на долгоочекуваниот “Murder in the Orient Express”Музика и филм
Браво!!!

Преубава премиера на долгоочекуваниот “Murder in the Orient Express”

Вчера вечер во Лондон беше одржана премиерата на долгоочекуваниот филм на годината во кој глумат извонредни глумци,а ѕовездите на најновиот…

Повторен триумф на Вардарки!Спорт
тоа се нашите девојки..

Повторен триумф на Вардарки!

Ракометарките на Вардар ја продолжија добрата серија и максималниот ефект во Лигата на шампионите во групата Г, кадешто по четири…

7 работи поради кои жалиме кога сме мамурниЗанимливости

7 работи поради кои жалиме кога сме мамурни

Последиците од преголемата конзумација на алкохол и мумурлук, кој не следи не се само физички. Често како последица се јавува…

Анџелина Џоли се послаба и послабаШоу бизнис и трач

Анџелина Џоли се послаба и послаба

Анџелина Џоли неодамна покрена голем број коментатори во Лос Анџелес со својот стил, но тоа беше само вовед. Се чини…

Вака изгледа хирушко вампирско подигање на градитеМода и убавина
Се за убавина

Вака изгледа хирушко вампирско подигање на градите

Откако Ким Кардашијан промовиралше третман на лицето и подмладување, користејќи ја сопствената крв, многу жени решиле да го испробаат истото.…

Виртуелниот робот стана жител на ТокиоМобилни и технологија

Виртуелниот робот стана жител на Токио

Виртуелен робот кој изгледа како седумгодишно момче официјално доби статус на жител на една од централните општини во Токио. Момчето…

Савна глумица го обвини Стивен Сигал за сексуално вознемирувањеШоу бизнис и трач
Страшно

Савна глумица го обвини Стивен Сигал за сексуално вознемирување

Џулијана Маргулис, ѕвезда од серијата “Добра жена”, неодамна откри дека актерот Стивен Сигал се обидел да ја силува. Според изјавата…

Мишел Вилијамс се пошегува со нејзината пријателка, Бијонсе!Шоу бизнис и трач
мала шала не е на одмет..

Мишел Вилијамс се пошегува со нејзината пријателка, Бијонсе!

Мишел Вилијамс, екс членката на популарната музичка група Destiny’s Child, направи шега со нејзината пријателка, Бијонсе. Додека присуствуваше на Liberty University…