Џ.Ло во прегратка на своето момче го покажа задникотШоу бизнис и трач

Џ.Ло во прегратка на своето момче го покажа задникот

Една од најзгодните пејачки Џенифер Лопез се фотографираше со нејзиниот партнер Алекс Родригез за последното издание на магазинот „Венити фер“.…

Деми Ловато како „лоша“ полицајкаШоу бизнис и трач
Пресекси

Деми Ловато како „лоша“ полицајка

Пејачката Деми Ловато ја искористи Ноќта на вештерките да се облече повторно скандалозно. 👮🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ A post shared by Demi Lovato…

Хилари Даф повторно во врска со Метју Кома!Шоу бизнис и трач
Нека им е со среќа..

Хилари Даф повторно во врска со Метју Кома!

Убавата американска глумица Хилари Даф и нејзиното момче, продуцентот и пејач Метју Кома ги решиле несогласувањата од минатото и повторно…

Симе Симовски го објави списокот со повикани ракометаркиСпорт
Вести

Симе Симовски го објави списокот со повикани ракометарки

Симе Симовски денеска го објави списокот со повикани ракометарки за настап на претстојниот турнир во Романија. На Трофеј Карпати во…

И Дастин Хофман злоставувал!Шоу бизнис и трач
Аман ве

И Дастин Хофман злоставувал!

Писателката Ана Грем Хантер, го обвинила Дастин Хофман дека сексуално ја вознемирувал во 1985-тата година, на снимањето на телевискиот филм…

Талентираната Биојонсе ќе го позајми гласот на лавицата Нала во анимираниот филм “The Lion King”Музика и филм
Добар избор!

Талентираната Биојонсе ќе го позајми гласот на лавицата Нала во анимираниот филм “The Lion King”

И заслужно една од најдобрите американски пејачки, Бијонсе, ја доби улогата во новиот анимиран филм на Дизни – “The Lion…

Во каква криза е Кристијано Роналдо?Спорт
што ли му се случува?

Во каква криза е Кристијано Роналдо?

Кристијано Роналдо се наоѓа во незавидна голгетерска криза, па фудбалерот сакајќи да се заштити од непријатните прашања дава саркастични и…

2 000 навивачи пристигнуваат на натпреварот помеѓу Партизан – СкендербегСпорт
Вести

2 000 навивачи пристигнуваат на натпреварот помеѓу Партизан – Скендербег

2.000 Албанци од југоисточна Србија планираат да пристигнат во Белград вечерва за натпреварот меѓу Партизан и Скендербег, пренесеуваат српските медиуми.…

По паметните мобилни и телевизори,доаѓаат паметните звучници!Мобилни и технологија
добра идеја..

По паметните мобилни и телевизори,доаѓаат паметните звучници!

Годишната глобална потрошувачка на “Smart Home” уредите и сервисите до 2021-ва година се очекува да порасне на 200 милијарди долари.…

Почина 17 годишниот Жоел ЛобанцоСпорт
Тажно

Почина 17 годишниот Жоел Лобанцо

Жоел Лобанцо почина од срцев удар – објави денеска белгискиот клуб. Лобанцо колабирал за време на вчерашниот тренинг со младинската…