Дали Анастасија Ражнатовиќ ќе прифати да учествува во реално шоу?Шоу бизнис и трач
Што да не

Дали Анастасија Ражнатовиќ ќе прифати да учествува во реално шоу?

Ќерката на српската народна пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ, доби неверојатна понуда да учествува во бугарско реалити шоу. Реалити…

Катерина со оригинална маска за ноќта на вештеркитеШоу бизнис и трач
Предобра

Катерина со оригинална маска за ноќта на вештерките

Катерина Грујуќ сподели на Instagram фотографија од овогодинешниот костим за Ноќта на вештерките кој многу ги остави без здив.  Пејачката…

Каја на работ на анорексијаШоу бизнис и трач

Каја на работ на анорексија

Моделот Кaja Гербер често е на мета на критиките поради нежната градба. Покрај тоа, таа значително ослабе во последно време…

Погледнете го костимот на Хајди КлумШоу бизнис и трач
Оригинална

Погледнете го костимот на Хајди Клум

Кралицата на Ноќта на вештерките оваа година беше преубавата Хајди. Хајди Клум организираше традиционална прослава за празникот под маски, а…

Ријана уживаше со своето момче во БостонШоу бизнис и трач
Баш убаво

Ријана уживаше со своето момче во Бостон

Ријана го поминала викендот со момчето, саудискиот бизнисмен Хасан Џамил во Бостон. 29-годишната пејачка и нејзиниот нов избраник, криејќи се…

Мула Кунис ги собра сите погледи на премиерата на нејзиниот најнов филм!Шоу бизнис и трач
Преубава!

Мула Кунис ги собра сите погледи на премиерата на нејзиниот најнов филм!

Сопругата на познатиот глумец Ештон Качер,се појавила во прекрасна долга црна тоалета и привлекла големо внимание за време на премиерата…

Хранливи состојки со кои се градат мускулиЗдравје и Фитнес
здраво си е здраво..

Хранливи состојки со кои се градат мускули

Кога станува збор за здравјето на мускулите, за него дефинитивно е најзаслужен протеинот, бидејќи аминокиселините од него се истите оние…

Погледнете го новиот Honda Sports EV концептАвто-мото
Лош дизајн, или не?

Погледнете го новиот Honda Sports EV концепт

Honda Sports EV концепт е комплетно електричен спортски двосед кој би ја пополнил празнината во поглед на перформансите помеѓу моделите…

Блејк Лајвли со главна улога во нов шпионски трилер!Музика и филм
Сигурно е добар..

Блејк Лајвли со главна улога во нов шпионски трилер!

Во февруари 2019 година ќе ја видиме Блејк Лајвли во нов шпионски трилер. Се работи за „The Rhythm Section” на…

Samsung Galaxy S9 пристигнува кон почетокот на 2018 годинаМобилни и технологија
Со нетрпение го очекуваме..

Samsung Galaxy S9 пристигнува кон почетокот на 2018 година

Се очекува јужнокорејскиот гигант Samsung да го претстави новиот смартфон во почетокот на 2018 година.  Компанијата на својот претстоен предводник, телефонот…