Инстаграм профил кој е посветен на дивите мачкиЗанимливости

Инстаграм профил кој е посветен на дивите мачки

Профилот на Instagram кој секојдневно објавува фотографии и снимки на диви мачки, како и други животни, ги освои срцата на…

Памела Андерсон и на 50 години позира потполно голаШоу бизнис и трач

Памела Андерсон и на 50 години позира потполно гола

Поранешната секс-бомба Памела Андерсон се фотографираше за последното издание на списанието „Кинг Конг”. Прекрасна актерка, која се прослави во улога…

Ким Кардашијан без грам шминкаШоу бизнис и трач

Ким Кардашијан без грам шминка

Старлетата Ким Кардашијан е позната по убавината на посебен начин. Мажите од целиот свет ја обожаваат, а таа изгледа вака…

Антонио Конте го напушта ЧелзиСпорт
Вести

Антонио Конте го напушта Челзи

Антонио Конте, сигурно ќе го напушти клубот по завршување на сезоната, објавија англиските медиуми. Најновите информации се дека причината за…

ФИФА ги прогласи светските клупски шампиониСпорт
Вести

ФИФА ги прогласи светските клупски шампиони

ФИФА на денешниот состанок во Калкута одлучи дека сите освојувачи на поранешниот Интерконтинентален куп од 1960 до 2004 година, официјално…

Ким Кардашијан несреќна на својот роденденШоу бизнис и трач
Зошто?

Ким Кардашијан несреќна на својот роденден

Родендените во голем број од случаите се среќни настани, но доколку сте Ким Кардашијан или нејзиниот сопруг Кање Вест, тоа…

Северина во влечки го прошета центарот на градотМода и убавина
Да или Не?

Северина во влечки го прошета центарот на градот

Северина е позната по нејзините модни комбинации, но се чини дека нејзината последна комбинација не им е на сите по…

Дара Бубамара во врска со 17 години помлад кошаркарШоу бизнис и трач
Врска

Дара Бубамара во врска со 17 години помлад кошаркар

Дара Бубамара во врска е со кошаркарот Немања Безбрадица, јавуваат медиумите кои велат дека врската им е толку јака што…

Храна против воспаленија на организмот!Здравје и Фитнес
здрави и вкусни!

Храна против воспаленија на организмот!

Воспаленијата се реакцијата на телото на стресовите – еден вид на аларм кој им јавува на клетките дека постои проблем…

Порше со нов смартфон кој ќе чини 1,395 евра!Мобилни и технологија

Порше со нов смартфон кој ќе чини 1,395 евра!

Скапите паметни телефони кои што се продаваат под бренд на некој гигант од автомобилската индустрија не се новост – сега…