Ова е најскапиот апартман во светот#Убав живот

Ова е најскапиот апартман во светот

Иако се смета дека центрите со најскапи сместувања се Лас Вегас и Дубаи, сепак најскапиот хотелски простор се наоѓа во…

Ги користеле стиховите на Еминем па заработија парична казнаШоу бизнис и трач

Ги користеле стиховите на Еминем па заработија парична казна

Судот на Нов Зеланд им нареди на конзервативната National party да плати 415.000 американски долари оштета, плус камата, на раперот Еминем…

Сем Смит е во врска со Брендон Флин!Шоу бизнис и трач
Уфф!

Сем Смит е во врска со Брендон Флин!

Познатиот пејач Сем Смит ги потврди шпекулациите поврзани со неговата врска со ѕвездата од 13 Reasons Why, Брендон Флин. Тој…

Борбата на Кели Кларксон со килограмите!Шоу бизнис и трач
секако е слатка..

Борбата на Кели Кларксон со килограмите!

Пејачката Кели Кларксон ја паметиме по победата во првата сезона на Американскиот идол пред 15 години, а потоа постојано била…

Кетрин Зета Џонс со изглед до непрепознатливост!Шоу бизнис и трач
да не ти се верува дека е она..

Кетрин Зета Џонс со изглед до непрепознатливост!

48-годишната холивудска актерка,Кетрин Зета Џонс, се појавила на доделувањата на “ФИФА” наградите во британската престолнина, каде ги шокирала сите со…

Идеална линија со само 4 состојки!Здравје и Фитнес
Од утре ќе пробаме!

Идеална линија со само 4 состојки!

Овие четири состојки се присутни во речиси секоја кујна, а кога ќе ги искомбинирате, ќе добиете идеален пијалак за согорување…

Милан од сега ќе биде брендиран во Пума!Спорт
Немаат утка и овде..

Милан од сега ќе биде брендиран во Пума!

„Росоњерите“ во текот на вчерашниот ден потврдија дека оваа сезона ќе ја раскинат соработката со Адидас која што трае од…

Мориси со новата песна го најави 11-от албумМузика и филм

Мориси со новата песна го најави 11-от албум

Познатиот британски кантвтор Мориси ја објави новата песна I Wish You Lonely, која го најавува објавувањето на неговиот нов албум.…

Во Норвешка ќе се отвори првиот подводен ресторан во ЕвропаЗанимливости
Предобро

Во Норвешка ќе се отвори првиот подводен ресторан во Европа

Европа наскоро ќе го добие својот прв подводен ресторан,на најјужниот дел на Норвешка, на длабочина од пет метри. Бетонските конструкции…

Тејлор Свифт потполно гола во новиот спотМузика и филм
До крај

Тејлор Свифт потполно гола во новиот спот

За разлика од своите колешки, пејачката Тејлор Свифт не ја градеше својата слава на голишави спотови. Сепак, изгледа и таа…