Кризи и несогласувања во тимот на Јувентус!Спорт
Каде е проблемот?

Кризи и несогласувања во тимот на Јувентус!

Медиумите на Апенинскиот полуостров се запрашуваат дали италијанскиот шампион Јувентус е во длабока криза и покрај убедливата гостинска победа над…

Погледнете ја шармантната Моника Бабиш, сопругата на “чешкиот Трамп”Шоу бизнис и трач
права заводничка

Погледнете ја шармантната Моника Бабиш, сопругата на “чешкиот Трамп”

62-годишниот милијардер Андреј Бабиш и неговото движење “ANO”, издвојувале убедлива победа на чешките парламентарни избори со 29,6 проценти од гласовите.…

Дали фабриката на Tesla се преместува во Шангај?Авто-мото
И ќе успее во тоа!

Дали фабриката на Tesla се преместува во Шангај?

Tesla Inc, производителот на електрични автомобили, рече дека преговара со локалната власт во Шангај за изградба на фабрика во регионот…

„Подем на гревот“ – Содома и Гомора нa Fashion Weekend SkopjeМода и убавина
Совршено!

„Подем на гревот“ – Содома и Гомора нa Fashion Weekend Skopje

Вчера вечер во хотелот Мериот беше отворен Fashion Weekend Skopje чија тематика е „Подем на гревот“ од Андреј Папаз Ѓоргиевски.…

Сите погледи кон разголената Јелена Карлеуша!Шоу бизнис и трач
Дали вам ви се допаѓа?

Сите погледи кон разголената Јелена Карлеуша!

Оваа недела натпреварувачите, а и гостите во ТВ шоуто „Tvoje Lice Zvuci Poznato“ останаа запрепастени и засенети од појавувањето на…

Кавани го спаси ПСЖ од поразСпорт
Вести

Кавани го спаси ПСЖ од пораз

Голот на Едисон Кавани во третата минута од судиското дополнение екипата на Париз Сен Жермен се спаси од пораз на…

Беа филмски ѕвезди, а денес ретко кој се сеќава на нивФото Стории
Филм

Беа филмски ѕвезди, а денес ретко кој се сеќава на нив

Во Холивуд секојдневно се појавуваат некој нови ѕвезди. Еден ден сте на врвот на светот, а веќе следниот ден сте…

Докторот и забранил на Наташа Беквалац да настапуваШоу бизнис и трач
Екстра

Докторот и забранил на Наташа Беквалац да настапува

Наташа Беквалац во Март следната година на свет ќе донесе уште едно девојче. А до тогаш ќе мора да мирува,…

Скот Дисик им се заканува на Кортни и нејзиното момчеШоу бизнис и трач
Екстра

Скот Дисик им се заканува на Кортни и нејзиното момче

Скот Дисик не е ни малку задоволен од фактот дека мајката на неговите деца Кортни Кардашијан се забавува со друг…

Откриено кој оваа година ќе настапува на Super BowlНастани
Вести

Откриено кој оваа година ќе настапува на Super Bowl

Super Bowl е најголем спортски настан во Америка. А бидејќи е традиција на полувремето да се одржи спектакуларен настап на…