Ние го обожаваме!

Кои се придобивките од црното чоколадо?

Црното чоколадо, поради здравите состојки, секогаш се препорачува за конзумирање пред млечното, дури и на дневна основа, но сепак експертите…

Одличен come back !

„Некст Тајм“ раскажуваат за новата филмска приказна!

Дуото „Некст тајм“ по пауза од две ипол години се вратија на музичката сцена и тоа со ново видео за…

го чекаме во кино салите..

3 минути од премиерата на осмата сезона од Walking Dead (ВИДЕО)

Исечокот од три минути кој е објавен на YouTube е дел од премиерата на осмата сезона од планетарно популарната серија…

Очекуваме само победи!

Барселона со тим за победување!

Ернесто Валверде направи одличен состав на Барселона кој бележи одлични резултати под водство повторно на Лионел Меси, но воедно каталонците…

Мора да се проба!

Како до совршена боб фризура без да ја кратите вашата коса?

Една од фризурите која и прилега речиси на секоја жена е боб фризурата, која воедно е и нов моден тренд оваа…