Таа има лице на ангел, но кога ќе го видат нејзиното тело бегаатШоу бизнис и трач
Претерала

Таа има лице на ангел, но кога ќе го видат нејзиното тело бегаат

Русинката, Џулија Винк, на возраст од 15 години, која сакаше да ја зголеми довербата, одлучи да започне вежб во теретана.…

Каде и се облините на Ким Крдашијан?Шоу бизнис и трач
Старлетата драстично ослабела

Каде и се облините на Ким Крдашијан?

Ким Кардашијан се прослави благодарение на нејзините големи облини. Затоа, новите фотографии на кој е слаба ги изненади нејзините обожаватели.…

Како вашите патики да бидат повторно белиЗанимливости
Добар трик

Како вашите патики да бидат повторно бели

Американката Сара Сара го пронајде совршениот начин за чистење на светли чевли. Како што вели, со помош на ова средство,…

Има 69 години и е успешен моделМода и убавина
Како да не старее

Има 69 години и е успешен модел

Меј Муск има 69 години и веќе пет децении е во модерен свет. Иако веќе не е ангажирана како порано,…

5 добри причини зошто да пиете какао!Здравје и Фитнес
Сите сакаме какао!

5 добри причини зошто да пиете какао!

Нашиот омилени пијалак од детството, шолја млеко помешано со какао има еден куп здравствените придобивки. Го подобрува расположението Какаото и…

Погледнете го новиот смартфон Нокиа 7!Мобилни и технологија
Добра зделка

Погледнете го новиот смартфон Нокиа 7!

После Нокиа 8, претставен е и новиот модел Нокиа 7 – паметен телефон кој што ќе се продава по цена…

Тарантино молчел за нападите на Вајнштајн!Шоу бизнис и трач
Ужас!

Тарантино молчел за нападите на Вајнштајн!

Познатиот американски филмски режисер Квентин Тарантино изјавил дека со години наназад знаел за лошото однесување на Харви Вајнштајн кон жените.…

Јусеин Болт ја започнува својата фудбалска кариера!Спорт
Зарем?

Јусеин Болт ја започнува својата фудбалска кариера!

Легендарниот Јусеин Болт, најбрзиот човек во светот, потврдил дека откако стави крај на својата кариера во атлетиката дека ќе се…

Што се претрпела Џенифер Лоренс низ својата актерска кариера?Шоу бизнис и трач
непријатно..

Што се претрпела Џенифер Лоренс низ својата актерска кариера?

Џенифер Лоренс ја отвори својата душа и раскажа за негативните искуства кои ги имала од моментот кога почнала да глуми…

Ова се најдобите филмови во 21 век според мислењето на критичаритеМузика и филм

Ова се најдобите филмови во 21 век според мислењето на критичарите

Популарниот сајт за филмска рецензија Metacritic објави листа на филмови кои во 21-от век најдобро поминаа кај критичарите. 2001: “The…