Дефинитивно има огромна разлика

Кендал има нов задник!

Манекенката Кендал одлучила да привлече и малку внимание на себе откако во последно време најмногу се зборува за Ким, Клои…

Интересна нумера

„Šljive su rodile“, нова песна на Здравко Чолиќ!

Здравко Чолиќ денес на својот YouTube канал го промовираше својот нов сингл и спотот за истиот „Šlji ve su rodile“. Текстот…

Ууу многу..

Хенеси “Venom F5” оди со 300 милји на час!

Американскиот производител Хенеси објави „тизер“ фотографија со која што го најавува новиот модел “Venom F5” кој според најавите може да…

Интересно..

Нови факти за фудбалскиот натпревар Вардар – Реал Сосиедад!

Вечерва во 19 часот, екипата на Вардар е домаќин на Реал Сосиедад во натпревар од третото коло од групата „Л“ во…

Има 99 години и е позната јога инструкторка

Тао Порхон Линч има 99 години. Таа е мајстор за јога, модел, актерка и активист, кој испраќа позитивна слика на…

Преубавата блогерка Негин е позната само поради една ситница

Негин Мирсалехи е еден од најуспешните модни блогери на денешницата. Нeјзиниот заштитен знак и е величествената кафеава коса и омбре…

Оваа девојка е идентична со Бијонсе

Дваесетгодишната Бритни Вилијамс потсеќа на музичката поп-ѕвезда Бијонсе. Сепак, таа тврди дека не се толку слични и дека не сака…

Маргот Роби веќе три години е во брак, а тоа никој не го знае

Маргот Роби се смета за една од најуспешните млади актерки и во центарот на вниманието по снимањето на “Волкот од…

Згодна

Кејша Каор го шокира светот со нејзиниот стајлинг

Светкавиот тесен комбинезон, го искомбинира со сјајни чизми. И таа направи голем моден шок, бидејќи кога гледате од глава до…