Пер Мертезакер изјави дека Алексис Санчез и Месут Озил се мозокот на тимотСпорт
Вести

Пер Мертезакер изјави дека Алексис Санчез и Месут Озил се мозокот на тимот

Пер Мертезакер, изјави дека ѕвездите на клубот, Алексис Санчез и Месут Озил се мозокот на тимот. Англиските медиуми во последно…

12 фотографии од мајка и ќерка кои го топат срцетоФото Стории
Слатко

12 фотографии од мајка и ќерка кои го топат срцето

Односот помеѓу мајка и ќерка е посебен и поинаков, исполнет со топлина, обликуван со емоции и вредности кој не можат…

Нина Јанковиќ со интересна фотографија откри дека е бременаШоу бизнис и трач
Честитки

Нина Јанковиќ со интересна фотографија откри дека е бремена

Српската актерка Нина Јанковиќ вчера на интересен начин им соопшти на фановите една прекрасна вест. Преубавата актерка на Инстаграм откри…

Станија откри кој корекции на себе ги има направеноШоу бизнис и трач
Старлетата искрена

Станија откри кој корекции на себе ги има направено

Станија Добројевиќ со години го привлекува вниманието на јавноста поради својот физички изглед. Таа веќе јавно призна дека со помош…

Викторија Бекам ги собра сите погледи!Шоу бизнис и трач
Секогаш заводлива..

Викторија Бекам ги собра сите погледи!

Сопругата на Дејвид Бекам не остава никого рамндушен со својот стајлинг, а овој пат сите очи беа вперени кон неа.…

Штербик е играч на колото во ЛШ!Спорт
Заслужено!

Штербик е играч на колото во ЛШ!

Екипата на Вардар  претходниот викенд кога и одржа лекција на Барселона во Лигата на шампионите на мечот посебно  блескаше голманот…

Погледнете го новиот Aston Martin DB11 VolanteАвто-мото
одлична верзија!

Погледнете го новиот Aston Martin DB11 Volante

Во првиот квартал од 2018, Aston Martin на пазарот ќе го донесе новиот DB11 Volante, кабриолет верзија на нивниот спортски автомобил.…

Смарт пегла за сите домаќинки!Мобилни и технологија
Oва се чекаше..

Смарт пегла за сите домаќинки!

Денес на располагање ни се „паметни“ верзии од разни апарати за домаќинството, а Laurastar Smart е првата пегла од овој…

Сексот и градот 3 ќе биде снимен без Саманта!Музика и филм
Но зошто?

Сексот и градот 3 ќе биде снимен без Саманта!

И покрај тажната вест која ја соопшти Сара Џесика Паркер дека нема да има трето продолжение на Сексот и градот,…

EXIT сега и со зимски фестивалНастани

EXIT сега и со зимски фестивал

Фестивалот Егзит од следната година ќе има уште еден член! По отворањето на Sea Dance во Jaz, една година по…