Браво

Петти триумф на Вардар

Вардар ја постигна и петтата победа во ова натпреварување откако попладнево на домашен терен го совлада хрватскиот првак Загреб со…

Награди

Дамите на доделувањето на наградите на Ел Жените во Холивуд

Магазинот Ел одржа традиционално доделување на наградите Жените во Холивуд, каде се појавија некој од најголемите ѕвезди на денешницата, како…

Смешно

Пинк пијана му пратила мејл на Еминем

Пинк пред неколку дена го објави својот седми студиски албум под името Beautiful Trauma, а еден од гостите е и познатиот…

Вести

Блек Чајна и стави обетки на својата 11-месечна ќерка

Блек Чајна го прослави роденденот на најстариот син Кинг во понеделникот вечерта, но имаше и посебен подарок за ќерката Дрим.…

Екстра

Скот Дисик ја потврди бременоста на Клои Кардашијан?

Семејството Кардашијан Џенер следната година ќе стане побогата за три члена. Но и покрај бројните гласини, засега е само официјално…

Лила ја откри тајната на својата совршена коса

Пред неколку дена Лила Стојановска го прослави својот роденден. I woke up like this??? #birthday #birthdaygirl #birthdayfun #friends #lovmyfriends #surprise…

врвни перформанси

Huawei ги прoмовираше HUAWEI 10 и HUAWEI Mate 10 Pro!

Претставување на новата ера на мобилни телефони: паметните телефони со првиот Kirin AI процесор во светот даваат побрзо и поприлагодено…

што би рекле вие?

Различни потпетици или нова Холивудска мода?

Секојдневно излегуваат нови трендови во Холивуд, а денес со задоволство ќе ви го претставиме најновиот за оваа сезона кога е…

Нека им е со среќа..

Се вери ѕвездата од серијата “Игра на Тронови”

Британската глумица и ѕвезда од серијата “Игра на Тронови”, Софи Тарнер, и американскиот пејач Џо Џонас ги израдуваа фановите со…

Мора да пробаме!

Едноставна масажа за затегнување на лицето (ВИДЕО)

Убавата блогерка Набилах Харон  ќе ви покаже нешто поразлично, односно нов туторијал за убавина. Овој пат се работи за нега…