Роберт де Ниро, Џо Пешија и Ал Пачино заедно во нов филмМузика и филм
Одлична екипа

Роберт де Ниро, Џо Пешија и Ал Пачино заедно во нов филм

Само Мартин Скорсезе може да ги обедини големите како Роберт де Ниро, Џо Пешија и Ал Пачино. Имено, на интернет…

Погледнете го најголемиот крузер во светотЗанимливости

Погледнете го најголемиот крузер во светот

Во новиот крузер на компанијата Ројал Карибијан Symphony of the Seas, семејствата со деца ќе можат да резервираат некои од…

Кејт Мос повторно на лекување од алкохолШоу бизнис и трач

Кејт Мос повторно на лекување од алкохол

Кејт Мос е повторно на лекување од алкохол, и во моментов е во The Cabin in Chiang Mai, каде што…

Коко облече магичен градникШоу бизнис и трач
Вреди да се види

Коко облече магичен градник

Популарната старлета одлучи да има единствен начин да придонесе за месецот на борба против рак на дојка. Таа се обиде…

Секаде низ метрополата со CityAirbus летачко такси!Мобилни и технологија
до каде стигна светот..

Секаде низ метрополата со CityAirbus летачко такси!

Компанијата Airbus планира да го активира своето летачко такси наречено CityAirbus уште наредната година, а оваа најава е дојдена по…

Се е подготвено за 36то издание на Skopje Jazz Festival!Настани
Ќе биде добра забава!

Се е подготвено за 36то издание на Skopje Jazz Festival!

Денес во иновативниот центар на Македонски Телеком беше одржана прес конференција по повод 36-тото издание на Skopje Jazz Festival. Како и секоја…

Стинг со феноменална изведба во Скопје!Занимливости
Одлична атмосфера!

Стинг со феноменална изведба во Скопје!

Концертот на Стинг што беше распродаден со рекордна брзина се одржва вчера вечер, на денот на самите избори, но на…

Депај со амбиција да го носи дресот на Реал Мадрид!Спорт
Успешна мисија?

Депај со амбиција да го носи дресот на Реал Мадрид!

Мемфис Депај , кој и не баш се пронајде на „големата сцена“ во дресот на Манчестер Јунајтед, овој пат е…

Што се случува со Михаел Шумахер?Шоу бизнис и трач
Која е вистината?

Што се случува со Михаел Шумахер?

Вили Вебер , односно поранешниот дологогодишен менаџер на Михаел Шумахер, повторно го критикуваше семејството на седумкратниот светски шампион, обвинувајќи ги…

Данска на местото на Северна Ирска во баражот за СПСпорт
Вести

Данска на местото на Северна Ирска во баражот за СП

Швајцарија, Италија, Данска и Хрватска ќе бидат носители на утрешната ждрепка во баражот за Светското фудбалско првенство 2018. УЕФА врз…