Совршена!

Дали Северина правела пластична операција?

На хрватската пејачка и нема рамен кога станува збор за убавината, а таа постојано е на третмани со цел да…

Убава верзија..

Пристигнува белата верзија на Essential Phone

Компанијата Essential од идната седмица ќе започне да ја испорачува белата верзија на паметниот телефон Essential Phone кој што беше…

“Freedom” – нов видеоспот на Бијонсе!

По повод Меѓународниот ден на девојчињата поп-дивата Бијонсе го претстави новиот видеоспот за песната “Freedom” од последниот албум “Lemonade”. Со…

очекувано

Надал со победа над Марин Чилиќ!

Рафаел Надал ќе игра за неверојатна седма титула во 2017 година, откако во полуфиналето на Мастерсот во Шангај со 7:5/7:6(3)…

се држи..

Како изгледа Ал Пачино денес?

Сигурно сите го знаете, а дали ќе го препознаете едно од најголемите имиња на светската кинематографија на свои 77 години?…

Деми Роуз се појави без градник

Младата американска ѕвезда Деми Роуз, со деколтето предизвика општа конфузија. #demirose #instagram #model #instyle A post shared by Sunil Hatwal…

Гола јога девојка го инспирираше цел Instagram

Нејзиното име е непознато, но на целата заедница на Instagram е позната како гола јога девојка. What #NYGyoga is about.❤…

Стигна новиот трејлер за Stranger Things

Едно од најголемите освежувања на малите екрани минатата година беше серијата Stranger Things, а од 27 октомври ќе можеме да…

Синди се пофали

За ваков гардаробер сонува секоја жена

Бидејќи со години е во модата, супермоделот Синди Крафорд знае што е добар стил, и посвети посебно внимание на уредување…

Оваа спортистка позира гола

Спортистката Лиза Зимерман постигнува голем успех во светот на скијањето и стана центар на внимание откако ја објави фотографијата на…