Скопскиот џез фестивал ќе се одржи од 19-22 октомвриНастани
Ќе го посетиме..

Скопскиот џез фестивал ќе се одржи од 19-22 октомври

36-то издание на Скопскиот џез фестивал ќе се одржи од 19-22 октомври, а програмата, како и секогаш, вклучува актуелни и…

Џенифер Анистон донираше 1 милион долари за штетите од ураганот МаријаШоу бизнис и трач
Добар гест..

Џенифер Анистон донираше 1 милион долари за штетите од ураганот Марија

По фаталниот ураган Марија кој остави пустош низ Порторико, голем број на познати личности решија да помогнат или да донираат…

Кејт Аптон топлес падна од карпа!Шоу бизнис и трач
Битно е добро.

Кејт Аптон топлес падна од карпа!

Фотомоделите немаат проблем со покажувањето на малку повеќе кожа од дозволеното, па дури и да се соблечат голи за потребите…

Поминаа 24 години од првиот официјален меч на Македонија!Спорт
малку познати факти..

Поминаа 24 години од првиот официјален меч на Македонија!

На денешен ден се одбележуваат 24 години од првиот меч на македонската фудбалска репрезентација кога во Крањ во историски меч…

Game Boy е повторно актуелна занимација?Мобилни и технологија
Супееер..

Game Boy е повторно актуелна занимација?

Сигурно сите се сеќавате на популарниот Game Boy на компанијата Nintendo кој би можел да биде еден од оние класични…

Хамилтон со предност пред ФетелАвто-мото
Екстра

Хамилтон со предност пред Фетел

Британскиот возач Луис Хамилтон по победата на трката за Големата награда на Јапонија сега има огромна предност од 59 поени…

Одбојкарската репрезентација на Македонија на стартот гостуваат кај УнгаријаСпорт
Вести

Одбојкарската репрезентација на Македонија на стартот гостуваат кај Унгарија

Одбојкарите на Македонија денеска ги добија противниците од квалификациите за Европското првенство 2019 година. Нашата селекција се наоѓа во групата…

Стјепан Хаусер има нова девојка?Шоу бизнис и трач
Нова љубов?

Стјепан Хаусер има нова девојка?

Од неодамна фановите останаа шокирани од веста дека Јелена Розга и Стјепан Хаусер ја раскинаа веридбата, а само неколку недели…

И Кортни Кардашијан е бремена?Шоу бизнис и трач
Принова

И Кортни Кардашијан е бремена?

Се чини дека семејството Кардашијан реши тотално да не шокира оваа сезона. Како пишуваат медиумите четврта сестра од семејството е…

Анастасија Ражнатовиќ – Поради хејтерите станав јака и несуетнаШоу бизнис и трач
Вести

Анастасија Ражнатовиќ – Поради хејтерите станав јака и несуетна

Анастасија Ражнатовиќ  со пола милион следачи на Инстаграм е една од најпознатите интернет ѕвезди во Србија. А бидејќи е ќерка…