Првиот целосен трејлер на „Војна на Ѕвездите“ 8!Музика и филм
Нас ни се допаѓа, а Вам?

Првиот целосен трејлер на „Војна на Ѕвездите“ 8!

„Лукас Филмс“ го објави првиот целосен трејлер за филмот „Војна на Ѕвездите – Последниот Џедај“, чија премиер е предвидена за…

Вистинско ремек дело на Некст Тајм ( ВИДЕО )Музика и филм
Предобра!

Вистинско ремек дело на Некст Тајм ( ВИДЕО )

Скопското рок дуо направи уште една феноменална обработка на македонската народна песна „Слушам кај шумат шумите“. По успешната преработка на…

Вардар –  Барселона, в сабота во 17:30!Спорт
Нека им е со среќа..

Вардар – Барселона, в сабота во 17:30!

Вардар викендов ја пречекува Барселона во дербито од 5-то коло на Лигата на шампиони каде двата тима се непоразени и…

Дуксери напишани на македонски јазик во спотот на Еминем!Музика и филм
Македонија мора секаде да ја има...

Дуксери напишани на македонски јазик во спотот на Еминем!

Американскиот рапер Еминем овој пат сними политички мотивиран спот во кој се нафрла врз сегашниот претседател Доналд Трамп, но, еден…

Малиот мобилен телефон Chilli воедно и фиџер спинерМобилни и технологија
2 во 1

Малиот мобилен телефон Chilli воедно и фиџер спинер

Една од најпопуларните играчки оваа година е дефинитивно фиџер спинерот, а сега се појавува мобилен телефон во таков облик. Малиот…

Латиша Грејс смета дека задникот на жената треба да изгледа баш такаШоу бизнис и трач
Претерано

Латиша Грејс смета дека задникот на жената треба да изгледа баш така

Ѕвездата на британскиот „Големиот Брат“, Латиша Грејс имала четири операции пресадување на салото во задникот, а сега повторно ги покажува…

Роб Патинсон повторно синглШоу бизнис и трач
Се случува

Роб Патинсон повторно сингл

Судејќи според светските медиуми, актерот Роб Патинсон и пејачката ФКА Твигс ја завршија нивната долгогодишна емотивна поврзаност. Холивудскиот актер Роб…

Лима позираше во заводлива долна облекаМода и убавина
Сексипилна

Лима позираше во заводлива долна облека

Прекрасниот бразилски модел  направи сет на фотографии за познатиот бренд „Викторија Сикрет”. Супермоделот Адријана Лима со години е една од…

Александра е мис на светот, а со својата убавина ги сруши предрасудитеМода и убавина
Браво

Александра е мис на светот, а со својата убавина ги сруши предрасудите

Александра Чичкикова е прва мис на светот во инвалидска количка. Во Варшава беше одржан првиот избор за мис на светот…

Шминката во оваа боја е хит на есентаЗанимливости
Нов моден тренд

Шминката во оваа боја е хит на есента

Розевата боја можеби не е на сите омилена, но кога е во прашање шминката во Rose Gold нијанси, веруваме дека…