Реал со сензационална понуда за КејнСпорт
Вести

Реал со сензационална понуда за Кејн

Флорентино Перез во обидот да го донесе Хари Кејн на Сантијаго Бернабеу подготвува несекојдневна понуда за премиерлигашот Тотенхем, објавија англиските…

Анастасија Ражнатовиќ – Мојот брат допрва треба да ги менува девојкитеШоу бизнис и трач
Екстра

Анастасија Ражнатовиќ – Мојот брат допрва треба да ги менува девојките

Вељко Ражнатовиќ од неодамна носи нова титула – најголем заводник на денешницата, барем судејќи по зборовите на српскиот ракометар Владо…

Цеца на сите им покажа колку таа и нејзината ќерка си потсетуваат една на другаШоу бизнис и трач
Близначки

Цеца на сите им покажа колку таа и нејзината ќерка си потсетуваат една на друга

Како старее, Анастасија Ражнатовиќ се почесто добива комплименти дека потсетува на својата мајка Цеца. А колку навистина личат, покажа и…

Запознајте го 3 годишниот географски феноменЗанимливости
Интересно

Запознајте го 3 годишниот географски феномен

Познавањето на државите низ целиот свет и нивните знамиња се подразбира како општо знаење кое би требало секој од нас…

Ема Робертс виновна за раскинувањето на познатиот холивудски парШоу бизнис и трач
Шокантно

Ема Робертс виновна за раскинувањето на познатиот холивудски пар

Хајден Кристенсен и Рејчел Билсон ја раскинаа десетгодишната врска пред месец дена, а сега во јавноста се појавија информации дека…

Пласман на Светско првенство за Панама и национален празник за државата!Спорт
Повод за прослава!

Пласман на Светско првенство за Панама и национален празник за државата!

Репрезентацијата на Панама обезбеди дебитантски настап на Светското првенство во Русија по супер драматичниот и возбудлив последен квалификациски ден од…

Збогувајте се со бронхитисот со помош на банана!Здравје и Фитнес
Совршена комбинација!

Збогувајте се со бронхитисот со помош на банана!

Доколку имате проблем со хроничното кашлање и борнхитис ние ви даваме решение со само две состојки и тоа благодарение на…

Пиќе ги демантираше гласините за неговиот развод со Шакира!Шоу бизнис и трач
Па нормално..

Пиќе ги демантираше гласините за неговиот развод со Шакира!

И покрај многуте гласините дека шпански репрезентативец, Жерард Пиќе ставил крај на бракот со Шакира тој се огласи по повод…

Совети за совршени тестенини од Dave’s KitchenЗанимливости
Уште денеска ќе пробаме!

Совети за совршени тестенини од Dave’s Kitchen

Пастата е едно од најчесто готвеното најпосакуваното јадење во секоја земја, но не секој е умешен да подготви добра тестенина, па…

Кејт Мидлтон се врати во јавноста со заоблено стомаче!Шоу бизнис и трач
Изгледа одлично!

Кејт Мидлтон се врати во јавноста со заоблено стомаче!

По објавувањето на веста дека го очекува своето трето дете војводката ја немавме видено повеќе од месец, за сега конечно…