Во Дубаи успешно е тестирано првото летачко такси!Мобилни и технологија
Напредна нација..

Во Дубаи успешно е тестирано првото летачко такси!

Дубаи дефинитивно ќе се најде на врвот за една од најразвиена држава во регионот кога пред неколку дена таму било…

Погледнете го новиот концепт за Leaf Nismo!Авто-мото
Браво за Нисан!

Погледнете го новиот концепт за Leaf Nismo!

Nissan ја претставија новата верзија на нивниот комплетно електричен модел Leaf, и наговестија дека работат на Leaf Nismo електричен хечбек…

Адам Сендлер во придружба на Мајли Сајрус ја изведе песната “No Freedom”Музика и филм
Oдличен настап!

Адам Сендлер во придружба на Мајли Сајрус ја изведе песната “No Freedom”

Честопати сме изненадени од талентот за музика на бројни актери и актерки, а овој пат популарниот комичар Адам Сендлер застана…

Подгответе се за нега на косата и кожата со помош на кафе!Мода и убавина
Ќе пробаме..

Подгответе се за нега на косата и кожата со помош на кафе!

Бидете подготвени за оваа зима бидејќи ладните денови полека пристигнуваат, а тоа е период кога мораме да направиме едноставни и…

Големиот Роналдо се плаши од Ибрахимовиќ?Спорт
Љубоморно типче..

Големиот Роналдо се плаши од Ибрахимовиќ?

Златан Ибрахимовиќ доби уште една сезона со тимот на Манчестер јунајтед откако во текот на летото Реал Мадрид беше заинтересиран…

110.000 посетители викендов во Skopje City MallНастани
Нека му е честито!

110.000 посетители викендов во Skopje City Mall

Полни ходници со посетители и голема гужва низ продавниците можеше да се види викендов во Skopje City Mall, кој го…

Овие две мајки блеснаа на модниот настан во ВеронаШоу бизнис и трач

Овие две мајки блеснаа на модниот настан во Верона

Моделот Ирина Шајк и пензионираната тенисерка Ана Ивановиќ, рамо до рамо, беа меѓу најатрактивните гости на модниот настан во Верона.…

Прогласена е за втора најубава жена во светотШоу бизнис и трач
Носи златно срце

Прогласена е за втора најубава жена во светот

Популарната индиска актерка Пријанка Чопра (34), некогашната мис на светот, беше прогласена за втора најубава жена на светот. Таа ги…

„Не се претставувај како прва дама“ – и порача МеланијаШоу бизнис и трач
Тензично

„Не се претставувај како прва дама“ – и порача Меланија

Меланија Трамп, сегашната сопругата на американскиот претседател, и порача на неговата поранешна сопруга Ивана Трамп тоа брачно искуство да не…

Таа е член на семејството КардашијанШоу бизнис и трач

Таа е член на семејството Кардашијан

Запознајте уште еден член на семејството Кардашијан, кој многу ја споредуваат со Кендал Џенер. Натали Кетел има 18 години и…