Кит Харингтон доби улога во нова серијаШоу бизнис и трач
Серија

Кит Харингтон доби улога во нова серија

И додека вредно рабти на финалната сезона од серијата Игра на тронови, Кит Харингтон за сите фанови подготви уште еден…

Филмот на Милчо Манчевски, „Бикини Мун“ со премиера во Сан ПаулоМузика и филм

Филмот на Милчо Манчевски, „Бикини Мун“ со премиера во Сан Пауло

Новиот филм на Милчо Манчевски, „Бикини Мун“, ќе има премиера на најголемиот филмски фестивал во Латинска Америка, фестивалот во Сао…

Овој маж ги расплака сите гости на свадбатаЗанимливости
Вистински сопруг

Овој маж ги расплака сите гости на свадбата

Свадбите се секогаш убави, но често во текот на свеченоста знаат да се случат и неочекувани работи. Кога матичарот го…

Бијонсе е најубавата жена на светотШоу бизнис и трач
Вистинска дива

Бијонсе е најубавата жена на светот

Пејачката Бијонсе официјално е прогласена за најубава жена во светот. BuzzNet објави дека поп дивата ја победи индиската убавица Чопра…

Вака го обележа 20 роденден Дизни ѕвездатаШоу бизнис и трач
Премногу

Вака го обележа 20 роденден Дизни ѕвездата

Актерката и модел Бела Торн го прослави својот 20-ти роденден минатиот викенд. Во нејзин стил, многу храбро и слободно, фатена…

Ако може Иванка Трамп, можете и виеШоу бизнис и трач
Одлична комбинација

Ако може Иванка Трамп, можете и вие

Често не е искомбинирана во изборот на модни парчиња, ќерката на претседателот Доналд Трамп, Иванка пред неколку дена во Белата…

Како до здрава и хидрирана кожа?Мода и убавина
Корисни совети!

Како до здрава и хидрирана кожа?

Поголемиот дел од луѓето сметаат дека сувата кожа и дехидрираната кожа се иста работа, но сепак се работи за две…

Претседателот на Египет ги награди фудбалерите со по 85.000 долари за пласманот на СПСпорт
Oдличен стимул!

Претседателот на Египет ги награди фудбалерите со по 85.000 долари за пласманот на СП

Седумкратниот африкански шампион Египет вчера со гол во 95-та минута од пенал стигна до пласман на Светското првенство во Русија…

Премиерата на Justice League e на 17-ти ноември!Музика и филм
Нетрпеливи сме..

Премиерата на Justice League e на 17-ти ноември!

За нештата да бидат уште поинтересни на само неполн месец од светската премиера на Justice League беше објавен 4-от трејлер за…

Софија Вергара со поучна порака до сите жени!Шоу бизнис и трач
Поучна порака!

Софија Вергара со поучна порака до сите жени!

Постојано се работи на подигнување на свеста за ризикот од ракот на градите, а многу жени сè уште мислат дека…