Мора да се посети!

Новиот Амигос 2.0. во ново руво и со збогатено мени

Во четвртокот, Скопје се збогати и разубави со новиот, сосема променет концепт на Mексикански ресторан и бар – АМИГОС 2.0. Едно…

Дали е ова вистина?

Пике и Шакира не се повеќе заедно?

Шпанските таблоиди уште од крајот на септември пишуваат дека Шакира и фудбалерот на Барселона, Жерар Пике, ја прекинале долгогодишната врска.…

Неверојатно добар домашен крем против брчки од само 3 состојки!

Брчките кои се појавуваат под очите се ноќна мора за секоја една жена, поготово во нежниот и деликатен предел под…

Прекрасна е..

Која германка е прогласена за најсексипилната спортистка?

За најсексапилна спортистка на светот прогласена е осумнаесет годишната Aлисија Шмит која живее во Германија, а веќе подолго време професионално…

повеќе среќа нареден пат

Иџе ја затвори сезоната со петто место!

Игор Стефановски Иџе ја заврши сезоната во ЕТЦЦ шампионатот на ФИА со петто место на втората трка во Мост, Чешка…

Догодина и ние трчаме..

Одржана трката „Скопје трча 10км“, прв Дарио Ивановски!

Околу 900 натпреварувачи ова утро го исполнија булеварот Илинден за манифестацијата „Скопје трча 10км“ (Skopje Run 10K). На „Скопје трча…