им посакуваме среќа..

Златко Далиќ, нов селектор на Хрватска!

Фудбалскиот сојуз на Хрватска по двата кикса на репрезентацијата во квалификациите за Светското првенство реши да му даде отказ на…

Кој би рекол..

Која е поврзаноста на Хју Хефнер и Мерлин Монро?

Славниот основач на Playboy беше погребан во саботата веднаш до местото каде е погребана Мерлин Монро, а на неговиот погреб…

Секогаш убава

Трансформацијата на Бијонсе низ годините наназад!

Бијонсе е долго време навлезена во шоу бизнисот и несомнено е една од оние ѕвезди кои поминаа низ најразлични трансформации…

Ред си е ред..

Бизарни правила во Дизниленд!

И најбајковидното место на светот има свои правила кои управата бара да бидат почитувани, а и логично за место какво што…

Баш интересно..

10 минутно видео за кариерата на убавата Џулија Робертс!

Џулија Робертс се поттсети на своите почетоци од кариерата и отпатува назад заедно со Џејмс Корден. Во 10- минутното видео, Џулија…

Оваа блогерка ќе би помогне да го намалите носот без операција

Со помош на шминката можете да ги поправите скоро сите неправилности на лицето. Сега откриваме како визуелно да го смалите…

Овие панталони се најавуваат како нов тренд

Во последно време, сé повеќе ги гледаме модните дизајни од разни дизајнери, кои се слават токму од нивната необични. Ова…

Зграда која не смееше да се посети 500 години

Венеција секојдневно ја посетуваат над 60.000 туристи, па се чини дека нема ништо ново што може да се открие. Сепак,…

За iPhone стигаат нови 56 нови емотикони

Новото ажурирање што Apple го подготвува за iOS 11.1 ни носи 56 нови емотикони. Емотиконите пристигнуваат следната недела со нова…

Човекот кој го измисли „Like“ го избриша Facebook-от

Инженерот Џастин Розенштајн ја избриша апликацијата на Facebook од неговиот мобилен телефон. Розенштајн, кој во 2007 година создаде една од…