Екстра

Направете чизми кои го освоија светот

Поголемиот дел од славните дами ги поседуваат овие чизми во својот ормар, а блогерките најдоа креативен начин да ги направите…

Вести

ФИБА со нови термини за квалификациските натпревари

ФИБА ги промени термините за Мундијалските квалификации во ноември и февруари. Спорни беа таканаречените „прозорци“ и неможноста играчите од НБА…

Да или Не?

Ваков модел на чизми сеуште не сте виделе

Познатата модна куќа Balenciaga се прослави со лансирањето на необичните модели на чевли. Дали и овие ќе бидат хит? После минатогодишниот…

Интересно

Брзо и лесно направете романтична круна плетенка

На прв поглед круна од плетеннки изгледа како нешто многу комплицирано за правење. Сепак, Сузан Хендрикс докажува дека оваа фризура…