повеќе среќа нареден пат

Македонија со пораз прв пат по две години од соседна Србија!

Младата фудбалска репрезентација на Македонија го запиша првиот пораз во квалификациите за Европското првенство во Италија во 2019 година што…

Нема утка!

„Fast and furious 9“ ќе го чекаме дури до 2020 година..

„Fast and furious 9“ според официјалните најави на социјалните мрежи Twitter и Инстаграм, во светските кино – сали премиерно ќе…

едвај чекам!

“Game of Thrones” ќе се снима до лето,a првата епизода во 2019 година

Иако новата сезона на мегапопуларната серија “Game of Thrones” ќе има најмалку епизоди досега, продуцентите имаат полни раце работа како…

Веруваме дека е добра изведба..

„Слушам кај шумат шумите“, новата преработка на Некст Тајм

На 10 октомври овој месец,со почеток во 20 часот во Драмскиот театар во Скопје Стефан и Мартин од „Некст тајм“ ќе…

Моќно..

Mitsubishi Evo – автомобил на иднината!

Концептот наречен e-Evolution има футуристички изглед кој што најавува во која насока ќе се движи дизајнот на автомобилите на Mitsubishi…

Рита Ора несакајќи го покажа меѓуножјето

Контроверзната британска пејачка Рита Ора го снимила видеото, а за време на нејзиниот секси танц го видовме и нејзиното меѓуножје.…

Призна

Сепак направила корекции оваа манекенка

Поранешниот врвен модел, Кристи Бринкли, призна дека користела некои методи на разубавување. Моделот и автор на „Современата убавина“, Кристи Бринкли,…

Фотките го потврдија тоа

Оваа манекенка тврди дека го има најдобриот задник

Манекенката Сара Андревуд стана позната на Instagram, благодарение на сексипилните фотографии на кои нема облека на себе. 33-годишната Сара со…

Лошо

Кајли објави фотографија, а фановите ја нападнаа поради лошиот фотошоп

Пејачката Кајли Миног се пофали со најновата фотографија, но нејзините фанови одма приметија детаљл за кој ја обвинија дека користела…

Погледнете во напуштениот забавен парк во Јапонија

Тематскиот парк Димленд во Нара, Јапонија, беше изграден на моделот на Дизниленд. Дримленд беше отворен во 1961 година, и беше…