Македонија одигра без голови против СловачкаСпорт
Вести

Македонија одигра без голови против Словачка

Во рамките од 2. коло на 8-та група на турнирот што се одржува во Скопје, младите македонски фудбалери како и…

Дали спиењето во чорапи е добра или лоша идеја?Занимливости
Интересни факти

Дали спиењето во чорапи е добра или лоша идеја?

Додека многу луѓе обожаваат да спијат во чорапи, за други тоа претставува нешто незамисливо. Експертите тврдат дека постои добра причина…

Решете ги мозолчињата за 5 минути со помош на овој трикЗдравје и Фитнес
Нега на лицето

Решете ги мозолчињата за 5 минути со помош на овој трик

Наместо да ги криете акните со пудри и коректори, ве советуваме да го испробате овој трик. Мозолчето немојте да го…

Бијонсе заборави да облече панталониШоу бизнис и трач
Слики

Бијонсе заборави да облече панталони

Откако ги роди близнаците, Бијонсе и Џеј Зи не престануваат да се појавуваат во јавноста. Во вторникот вечерта повторно се…

Лара Флин веќе никој не ја препознаваШоу бизнис и трач

Лара Флин веќе никој не ја препознава

Американската актерка Лара Флин Бојл не можеше да се помири со стареењето и направи бројни естетски операции што многумина денес…

Бремената глумица објави голи фотографии, а сопругот ја подржаШоу бизнис и трач

Бремената глумица објави голи фотографии, а сопругот ја подржа

Додека повеќето бремени жени објавуваат прекрасни фотографии од нивните стомаци, актерката Џени Молен направи прилично провокативни слики. Џени Молен, сопруга…

Таа е најстарата жена на насловната страна на VogueМода и убавина

Таа е најстарата жена на насловната страна на Vogue

Манекенката и актерка Лорен Хатон официјално е најстарата жена која некогаш позирала за насловната страница на модното списание „Vogue“. Иако…

„Панфиз 2017“ од 7 до 10 октомвриНастани

„Панфиз 2017“ од 7 до 10 октомври

Шест претстави од Франција, Германија, Романија, Бугарија и две од Србија ќе бидат изведени на 10. Интернационален фестивал на пантомима…