Вести

Македонија одигра без голови против Словачка

Во рамките од 2. коло на 8-та група на турнирот што се одржува во Скопје, младите македонски фудбалери како и…

Интересни факти

Дали спиењето во чорапи е добра или лоша идеја?

Додека многу луѓе обожаваат да спијат во чорапи, за други тоа претставува нешто незамисливо. Експертите тврдат дека постои добра причина…

Нега на лицето

Решете ги мозолчињата за 5 минути со помош на овој трик

Наместо да ги криете акните со пудри и коректори, ве советуваме да го испробате овој трик. Мозолчето немојте да го…

Слики

Бијонсе заборави да облече панталони

Откако ги роди близнаците, Бијонсе и Џеј Зи не престануваат да се појавуваат во јавноста. Во вторникот вечерта повторно се…

Лара Флин веќе никој не ја препознава

Американската актерка Лара Флин Бојл не можеше да се помири со стареењето и направи бројни естетски операции што многумина денес…

Бремената глумица објави голи фотографии, а сопругот ја подржа

Додека повеќето бремени жени објавуваат прекрасни фотографии од нивните стомаци, актерката Џени Молен направи прилично провокативни слики. Џени Молен, сопруга…

Таа е најстарата жена на насловната страна на Vogue

Манекенката и актерка Лорен Хатон официјално е најстарата жена која некогаш позирала за насловната страница на модното списание „Vogue“. Иако…

„Панфиз 2017“ од 7 до 10 октомври

Шест претстави од Франција, Германија, Романија, Бугарија и две од Србија ќе бидат изведени на 10. Интернационален фестивал на пантомима…