ФИФА одлучи кој ќе ја дели правдата на натпреварот меѓу Италија – МакедонијаСпорт
Вести

ФИФА одлучи кој ќе ја дели правдата на натпреварот меѓу Италија – Македонија

ФИФА ги одреди арбитрите, кои ќе ја делат правдата на натпреварот меѓу Италија и Македонија. Португалецот Тиаго Мартинс ќе биде…

Патиките со шилести врвови ги освоија модните пистиМода и убавина
Да или Не?

Патиките со шилести врвови ги освоија модните писти

Веќе неколку сезони, на патиките не им е место само во теретана. Патики во најразлични облици и бои стана апсолутен…

Линдзи Лохан изгледа подобро од кога било на насловната страна на шпанскиот L’OfficielШоу бизнис и трач
Екстра

Линдзи Лохан изгледа подобро од кога било на насловната страна на шпанскиот L’Officiel

Актерката која го одбележи детството на многу, Линдзи Лохан, блесна на својата прва насловна страна после две години. Лохан, која…

Џиџи Хадид со панталони вредни 30 долари во комбинација со дуксер вреден 1 485 долариШоу бизнис и трач
Екстра

Џиџи Хадид со панталони вредни 30 долари во комбинација со дуксер вреден 1 485 долари

Џиџи Хадид се одлучува за модни избори кој само најхрабрите би можеле да ги следат. Нејзината последна комбинација покажува дека…

Сем Смит е во врска со Брандон ФлинШоу бизнис и трач
ЛГБТ

Сем Смит е во врска со Брандон Флин

Пејачот Сем Смит дефинитивно е на седмо небо поради врската со младата ѕвезда од серијата 13 Reasons Why, Брандон Флин.…

Ким Кардашијан го откри трикот кој го користи со годиниШоу бизнис и трач
Градите под конец

Ким Кардашијан го откри трикот кој го користи со години

Фустаните со длабоко деколте не се новост на модната сцена. А старлетата Ким Кардашијан покажа некои од триковите кои ги…

Направете ги чизмите што го освоија светотМода и убавина
За дамите кои ги следат трендовите

Направете ги чизмите што го освоија светот

Повеќето познати личности ги имаат овие чизми во нивниот плакар, а блогерите најдоа креативен начин да ги направат сами. Чорапите-чизми…

Почина рокерот Том Пети!Шоу бизнис и трач
Лесна му земја..

Почина рокерот Том Пети!

Познатите личности ги преплавија социјалните мрежи вчеравечер со пораки преку кои се простија со рок легендата Том Пети. Меѓу првите…

Џенифер Лоренс ќе ја толкува главната улога во шпионскиот трилер “Red Sparrow”Музика и филм
ќе биде добар хит!

Џенифер Лоренс ќе ја толкува главната улога во шпионскиот трилер “Red Sparrow”

Eдна од најплатените актерки на светот, слатката Џенифер Лоренс,повторно ќе заблеска во новото филмско остварување на австрискиот режисер Фрeнсис Лоренс,…

Саманта од “Сексот и градот” ја отвори душата и раскажа за колешките од серијатаМузика и филм
Кој бил проблематичен?

Саманта од “Сексот и градот” ја отвори душата и раскажа за колешките од серијата

Актерката Ким Катрал, односно Саманта во серијата “Сексот и градот”, ја отворила душата и зборувала за многу непознати детали поврзани…