Пике останува во репрезентацијатаСпорт
Вести

Пике останува во репрезентацијата

Хуан Луис Лареа, инсистира дека Џерард Пике нема да биде исфрлен од шпанскиот тим за последните два натпревара од квалификациите…

Хју Хефнер погребан покрај Мерлин МонроШоу бизнис и трач
Екстра

Хју Хефнер погребан покрај Мерлин Монро

Хју Хефнер е погребан на интимна церемонија која се одржа во саботата во Лос Анџелес. Желбата на Хју кој почина…

Ова е полот на бебето кое го носи Ана ИвановиќШоу бизнис и трач
Честитки

Ова е полот на бебето кое го носи Ана Ивановиќ

Ана Ивановиќ и Бастијан во почетокот на следната година ќе станат родители по прв пат. Деталите од бременоста на тенисерката…

The Pussycat Dolls повторно на музичката сцена заедноШоу бизнис и трач
Изненадување

The Pussycat Dolls повторно на музичката сцена заедно

Носталгичните фанови на музиката од 2005 година ги воодушеви веста дека еден од најпопуларните групи на светот The Pussycat Dolls…

Перформансите на SEAT Leon Cupra RАвто-мото
убав ентериер.

Перформансите на SEAT Leon Cupra R

SEAT на Frankfurt Motor Show го претставија нивниот најнов хечбек – Leon Cupra R, кој ќе се продава во ограничено…

Скршената вдовица на Хју Хефнер го отвори своето срце!Шоу бизнис и трач
сигурно многу го сакала..

Скршената вдовица на Хју Хефнер го отвори своето срце!

31-годишната вдовица на Хју Хефнер,Кристал Хефнер,  јавно проговори за нејзиниот покоен сопруг за магазинот „Пипл“, кој почина на 91 година,…

Ферги во провокативно издание веднаш по веста за разводот!Шоу бизнис и трач
Се има свој рок на траење..

Ферги во провокативно издание веднаш по веста за разводот!

Пејачката Ферги откако соопшти деке се разведува од сопругот Џош Духамел настапи на рок фестивалот во Рио де Жанеиро каде…

Според Wall Street Journal, Samsung ќе заработи голема сума на пари од Apple и новиот iPhone X..Мобилни и технологија
Самсунг е бр.1

Според Wall Street Journal, Samsung ќе заработи голема сума на пари од Apple и новиот iPhone X..

Сите знаеме дека Samsung го снабдува Apple со OLED екраните за iPhone X, 70 долари од парче, но компанијата произведува…

Културни настани на повеќе локации во Скопје на 7 Октмоври или Бела НоќНастани
Интересна програма..

Културни настани на повеќе локации во Скопје на 7 Октмоври или Бела Ноќ

Тринаесеттото издание на манифестацијата „Бела ноќ“ годинава ќе се одржи на 7 октомври, ноќта помеѓу сабота и недела на повеќе…

„Кралот на Instagram“ избегнал куршумШоу бизнис и трач

„Кралот на Instagram“ избегнал куршум

Над 50 лица загинаа, а повеќе од 200 беа повредени кога напаѓачот отвори оган врз масата на кантри фестивал. Меѓу…