Лаура Робсон го преживеа масакарот во Лос АнџелесШоу бизнис и трач

Лаура Робсон го преживеа масакарот во Лос Анџелес

Британската тенисерка Лаура Робсон се најде во средината на масакрот во Лас Вегас, каде што повеќе од 50 луѓе загинаа,…

Познати мајки и ќерки кои личат како сестриЗанимливости
Како пресликани

Познати мајки и ќерки кои личат како сестри

Како мајка во раните дваесетти години има свои предности. Покрај генерациската блискост, може да се мисли дека сте постара сестра…

Оваа слика ја објаснува неговата слаба странаШоу бизнис и трач
Си го сака татко си

Оваа слика ја објаснува неговата слаба страна

Фудбалерот Дејвид Бекам  ја третира ќерка си како принцеза. И оваа слика стана хит на интернет, бидејќи најдобро ја одразува…

Пике e спремен да се повлече од Шпанската репрезентација!Спорт
ја жртвува својата кариера

Пике e спремен да се повлече од Шпанската репрезентација!

Фудбалерот на Барселона Жерар Пике кој вчера на референдумот ја поддржа независноста на Каталонија изјави дека е подготвен да си…

„Beautiful trauma“, новата песна на ПинкМузика и филм
Ви се допаѓа ли?

„Beautiful trauma“, новата песна на Пинк

Во петокот Пинк на својот Twitter профил ја најави објавата на новата песна насловена со името „Beautiful trauma“. -Утре споделувам со вас нова…

Распаднати бракови поради нечесни бебиситерки!Шоу бизнис и трач
внимавајте со кого си фаќате работа..

Распаднати бракови поради нечесни бебиситерки!

Иако нивната примарна работа била да ги чуваат децата на овие познати мајки,  дадилките се „зближиле“ со татковците, што довело…

Овие дами признаа кој конфекциски број носатМода и убавина
Опа

Овие дами признаа кој конфекциски број носат

Познати жени и дами од јавната сцена честопати се погодени од критики за нивната тежина. Камерата додава околу пет килограми,…

R.I.P Дона Арес!Шоу бизнис и трач
Лесна и земја..

R.I.P Дона Арес!

Популарната пејачката Дона Арес вчера почина во родниот град Бихаќ по долго боледување од рак во 41. година од животот.…

Висок шлиц, долна облека и преубавата Шанел во неа!Шоу бизнис и трач
има што да покаже..

Висок шлиц, долна облека и преубавата Шанел во неа!

По повод Модната недела во Париз, вчера вечер магазинот “Vogue” организираше гала забава на која оваа манакенка гордо го истакна…

Дона Арес ја изгуби битката со болестаШоу бизнис и трач
Тажно

Дона Арес ја изгуби битката со болеста

Пејачката Дон Арес почина минатата ноќ во нејзиниот роден Бихак по долга и тешка болест на возраст од 41 година.…