ZTE Axon M – телефон со два екрани!Мобилни и технологија
Совршен дизајн..

ZTE Axon M – телефон со два екрани!

Компанијата Samsung не е единствениот произведувач кој работи на склопливи или свитливи телефони – според новите информации, првиот вистински склоплив…

Само со една состојка добиватe здрава, цврста и долга коса, која е таа?Мода и убавина
ќе пробаме..

Само со една состојка добиватe здрава, цврста и долга коса, која е таа?

Многу трикови за убавина се добиваат со состојки кои се користат првенствено во кујната. Тоа не е никаква новост, земајќи…

Хали Бери во топ форма!Шоу бизнис и трач
одржувана дама..

Хали Бери во топ форма!

Хали Бери важи за една од најубавите, а воедно и најзгодните во оваа категорија, а дефинитивно тоа го покажа и…

Натали Портман со улога во научнофантастичен филм “Annihilation”Музика и филм
добра најава..

Натали Портман со улога во научнофантастичен филм “Annihilation”

Враќајки се на своите актерски почетоци оскаровката Натали Портман ќе ја видиме во новиот филм “Annihilation”, во режија на Алекс…

Ферстапен со победа во МалезијаСпорт

Ферстапен со победа во Малезија

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, победи на трката за Големата награда на Малезија со време 1:35.576 часа и на…

Бенитез открива – Натпреварот со Ливерпул ќе биде посебен за менеСпорт
Вести

Бенитез открива – Натпреварот со Ливерпул ќе биде посебен за мене

Рафаел Бенитес утре ќе го предводи својот тим на гостувањето кај Ливерпул во дуел од Премиер лигата, за кој вели…

Ова е најзгодниот стоматолог на светЗанимливости
Убавец

Ова е најзгодниот стоматолог на свет

Дали и вие се плашите од одење на забар? Можеби сепак ќе посакате да одите. Бразилецот Каду Гиацомини веќе стекна…

Не им е лесно – Еве како децата ги поминуваат венчавкитеФото Стории
Интересно

Не им е лесно – Еве како децата ги поминуваат венчавките

Да бидеме искрени – венчавките можат да бидат многу исцрпувачки! Сигурно и вас ви се случило после неколку часа на…

Погледнете го станот на Кети Пери кој се продава за 9.5 милиони долариФото Стории
Занимливости

Погледнете го станот на Кети Пери кој се продава за 9.5 милиони долари

Холивудскиот дом на Кети Пери, сместен во лускузната населба Outpost Estates, од денес се продава за 9.5 милиони долари. Големиот имот се…

Фризура на која не и поминува модатаЗанимливости

Фризура на која не и поминува модата

Потребна ви е само една минута и вешти прсти. На прв поглед, круната од плетенки изгледа многу комплицирано. Сепак, Сазан…