Многу непријатно..

Саманта се брани, не е виновна што нема да има трето продожение на Сексот и градот!

Сара Џесика Паркер даде изјава дека снимањето на третиот дел од Сексот и градот нема да се случи и дека…

Вести

Луис Хамилтон победник на трката за Големата награда на САД

Британскиот возач Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на САД. Луис на почетокот го загуби двобојот со Себастијан…

Вести

Милан потврди дека ја прекинува соработката со Адидас

Милан денеска официјално потврди дека по речиси две децении се прекинува соработката со компанијата за спортска опрема Адидас. Милан и…

Принова

Бар Рафаели мајка по втор пат

Манекената Бар Рафаели го роди и второто дете. Таа и нејзиниот сопруг Ади Езра добија ќерка на која и го…

Интересно

9 фантастични фризури со обични шноли

Од сите модни дотатоци за коса, обичните шноли се на глас како најпрактични, но и најнепривлечни. Тие се и единствената…

Нов тренд

“Мокрите капаци” се новиот тренд во шминкањето

“Мокриот изглед” оваа есен се носи и на косата и на лицето. Најновиот тренд почна да се врти околу интернетот.…

Каде е проблемот?

Кризи и несогласувања во тимот на Јувентус!

Медиумите на Апенинскиот полуостров се запрашуваат дали италијанскиот шампион Јувентус е во длабока криза и покрај убедливата гостинска победа над…

права заводничка

Погледнете ја шармантната Моника Бабиш, сопругата на “чешкиот Трамп”

62-годишниот милијардер Андреј Бабиш и неговото движење “ANO”, издвојувале убедлива победа на чешките парламентарни избори со 29,6 проценти од гласовите.…

И ќе успее во тоа!

Дали фабриката на Tesla се преместува во Шангај?

Tesla Inc, производителот на електрични автомобили, рече дека преговара со локалната власт во Шангај за изградба на фабрика во регионот…

Совршено!

„Подем на гревот“ – Содома и Гомора нa Fashion Weekend Skopje

Вчера вечер во хотелот Мериот беше отворен Fashion Weekend Skopje чија тематика е „Подем на гревот“ од Андреј Папаз Ѓоргиевски.…