Џиџи Хадид е најдобро облечена жена за 2017 година!Мода и убавина
се согласуваме..

Џиџи Хадид е најдобро облечена жена за 2017 година!

Според магазинот Гламур, манакенката Џиџи Хадид е најдобро облечена жена за 2017 година бидејќи таа е девојката која ја следат…

Дали Роналдо е виновен за лошите резултати на Реал?Спорт
Но зошто?

Дали Роналдо е виновен за лошите резултати на Реал?

Секој во секого го вперува прстот, секој е виновен за лошите изданија на Реал од почетокот на новата сезона, а…

Погледнете го новиот Mazda KAI концептАвто-мото
Луксузен дизајн!

Погледнете го новиот Mazda KAI концепт

Драматичниот концепт прикажан на 2017 Tokyo Motor Show ни дава ран увид во изгледот на следната генерација на Mazda 3…

Станете вистински милионер за само 200 евра!Занимливости
Дали вие би го направиле ова?

Станете вистински милионер за само 200 евра!

Една приватна фирма во Москва ви овозможува изнајмување на приземјени летала за само 14.000 рубљи односно 200 евра, а со…

Селена Гомез и The Weekend ставија крај на нивната љубовна врска!Шоу бизнис и трач
Штета баш..

Селена Гомез и The Weekend ставија крај на нивната љубовна врска!

Пукна тиквата после десет месечната врска на Селена Гомез и Абел Тесфај познат за јавноста како The Weeknd, а извори…

Луис Хамилтон својот успех го должи на неговата упорностАвто-мото
Екстра

Луис Хамилтон својот успех го должи на неговата упорност

Луис Хамилтон не го криеше задоволството од освоената четврта круна во својата кариера и изјави дека неговата упорност е најголемиот…

Енис Барди продолжи да ги тресе противничките мрежиСпорт
Вести

Енис Барди продолжи да ги тресе противничките мрежи

Македонскиот фудбалер Енис Барди продолжува да ги тресе противничките мрежи во шпанската прва лига. Тој вчера на натпреварот против Еибар…

Јирген Клоп убеден дека Манчестер Сити може да дојде до победаСпорт
Вести

Јирген Клоп убеден дека Манчестер Сити може да дојде до победа

Јирген Клоп за англиските медиуми изјави дека само Манчестер Сити нема проблеми во Премиер лигата и дека лесно може да…

Плус-сајз блогерки кои вреди да се следат на InstagramМода и убавина

Плус-сајз блогерки кои вреди да се следат на Instagram

Модата не е моментот во кој сè е добро за секого, и дамите што ги избираме да ги цениме многу.…

Оваа фитнес модна блогерка има 17милиони следачиМода и убавина

Оваа фитнес модна блогерка има 17милиони следачи

Сомер Реј е една од најпознатите фитнес модели во светот, а некзината популарност е илустрирана од голем број, од 17…