Луксузна подморница од Aston MartinЗанимливости
Врв

Луксузна подморница од Aston Martin

Брендот Aston Martin кој не асоцира на луксузни автомобили, овој пат има развиено концепт за луксузна подморница наречена Проект Нептун.…

Сексипилот на Емили Ратајковски во гламурозен златен фустанУбавици
Убавица..

Сексипилот на Емили Ратајковски во гламурозен златен фустан

Модната недела во Париз беше идеалното место за сите селебрети го покажат своето најдобро светло, а дефинитивно Емили Ратајковски  го…

Хамилтон стартува од пол позиција утре во Малезија!Спорт
Среќно!

Хамилтон стартува од пол позиција утре во Малезија!

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ќе стартува од пол позицијата во утрешната трка за ГН на Малезија. Хамилтон најбрзиот круг…

Обама и принцот Хари се дружеа гледајќи ги игрите Инвиктус!Шоу бизнис и трач
добра дружба..

Обама и принцот Хари се дружеа гледајќи ги игрите Инвиктус!

Последниве неколку дена се одржаа игрите на Инвиктус во Торонто, каде поранешниот американски претседател, Барак Обама му се придружи на…

Сите нови функции на iPhone 8 и 8 PlusМобилни и технологија
Дали ова е врвот?

Сите нови функции на iPhone 8 и 8 Plus

Поради своите надворешни сличности направена е листа на сите нови функции со кои доаѓаат новите уреди на Iphone  кои ќе…