ФИФА го суспензираше Деле АлиСпорт
Срамота

ФИФА го суспензираше Деле Али

ФИФА му изрече казна од еден натпревар на англискиот репрезентативец Деле Али. Деле Али, казната ја заработи за непристојното однесување…

Кајли Џенер поради бебето ќе мора да се откаже од своите напумпани усни?Шоу бизнис и трач
Шокантно

Кајли Џенер поради бебето ќе мора да се откаже од своите напумпани усни?

Помина веќе недела дена од кога изби веста дека 20 годишата Кајли Џенер е бремена. Официјална потврда сеуште не сме…

Крадецот кој ја ограби Ким Кардашијан во Париз и напиша писмоШоу бизнис и трач
Вести

Крадецот кој ја ограби Ким Кардашијан во Париз и напиша писмо

Помина година дена од кога Ким Кардашијан претрпе голема траума во текот на вооружен грабеж во Париз. Виновниците за среќа…

Еве колку заработува Јелена КарлеушаШоу бизнис и трач
Екстра

Еве колку заработува Јелена Карлеуша

Членовите на жирито на Ѕвездите на Гранд на снимањето на новите епизоди имаа интересен разговор за заработувачката на настапите. Јелена…

Излишни се зборови, погледнете го Huracan Super Trofeo EVOАвто-мото
врв!

Излишни се зборови, погледнете го Huracan Super Trofeo EVO

Има луѓе на кои што парите не им се проблем, па често ги менуваат своите автомобили за тркачки со кои…

Сите погледи кон розевиот лелеав фустан на Моника Белучи!Шоу бизнис и трач
Aлал да и е!

Сите погледи кон розевиот лелеав фустан на Моника Белучи!

Ништо помалку не се очекуваше од Моника Белучи,поготово не на на доделувањето на наградите на 65. Филмски фестивал во Сан…

Марко Ројс надвор од терените до мартСпорт
брз опоравак

Марко Ројс надвор од терените до март

Поради повреда на лигаментите на коленото крилниот напаѓач на Борусија Дортмунд е надвор од комбинација веќе неколку месеци. Иако се…

Природен молекул ги спречува канцерогени клетки да произведуваат енергијаМобилни и технологија
Дали е ова вистина?

Природен молекул ги спречува канцерогени клетки да произведуваат енергија

Варбург ефектот се однесува на начинот на кој што канцерогените клетки го пренасочуваат метаболизмот за да преживеат, консумирајќи гликоза за…

Нема да има продолжение на Сексот и градотМузика и филм
штета

Нема да има продолжение на Сексот и градот

За наша жал,преубавата Сара Џесика Паркер потврди дека нема да има снимање на третиот дел од филмоѕ  „Сексот и Градот…

На актерката Џулија Луис-Дрејфус и е дијагностициран рак на дојкатаЖивот
Тажно

На актерката Џулија Луис-Дрејфус и е дијагностициран рак на дојката

Американската актерка Џулија Луис-Дрејфус во четвртокот објави на социјалните мрежи дека и е дијагностициран рак на дојката. Секоја осма жена…