28.09

RevoSummer изложба

На 28.09 правиме изложба од вашите предобри фотографии за оваа сезона на #RevoSummer! Дојдете на дружба, фотки и специјални коктели за…

Прекрасно

Ајфеловата кула ќе го одбележи својот 300-тиот милионски посетител

Ајфеловата кула ќе го одбележи својот 300-тиот милионски посетител утре со серија концерти, бидејќи ова обележје е симбол на Париз…

Се случува и на најдобрите

Apple потврди дека постои проблем во iPhone 8

Apple потврди дека iPhone 8 има проблем со квалитетот на звукот на телефонот, како и дека работат за да го…

Само покрај една жена сака да почива

Познато е почивалиштето на Хју Хефнер

Основачот на Playboy почина на 91-годишна возраст, а местото на неговото почивалиште веќе е познато. Имено, Хју Хефнер во 1992…

Слатко

Ова девојче „краде“ пуканки од принцот Хари (Видео)

Едно мало девојче, искусно и несвесно, „украле“ пуканки од принцот Хари, а видеото што се појави на еден натпревар го…

Почина Хју Хефнер во 91 година од својот живот

Основачот на познатиот Playboy, Хју Хефнер, почина на 91-годишна возраст. Според британскиот „Гардијан”, Хефнер починал од природна смрт. Хју е…