Македонските ракометарки поразени од Шведска со 38-26Спорт
повеќе среќа нареден пат

Македонските ракометарки поразени од Шведска со 38-26

Женската ракометна репрезентација на Македонија го почна новиот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција, со пораз на…

Брус Вилис по шести пат во „Умри машки“ (Die Hard)Музика и филм
одличен актер

Брус Вилис по шести пат во „Умри машки“ (Die Hard)

И во шестиот дел од познатиот филм „Умри машки“ (Die Hard) актерската легенда, Брус Вилис се подготвува повторно да влезе во…

„Убиство во Ориент Експрес“ од 10 Ноември во кино салите!Музика и филм
сигурно го гледаме!

„Убиство во Ориент Експрес“ од 10 Ноември во кино салите!

На 10-ти ноември во сите кино сали ширум светот ќе се може да се погледне новата филмска адаптација на една…

Тепачка меѓу навивачи на Црвена Ѕвезда и КелнСпорт
Вести

Тепачка меѓу навивачи на Црвена Ѕвезда и Келн

Околу десетици навивачи на Црвена Ѕвезда се уапсени по тепачка со домашни навивачи во Келн пред натпреварот меѓу двата тима…

Кој ќе го произведе компјутерот со моќ за предвидување на иднината?Мобилни и технологија
роботи..

Кој ќе го произведе компјутерот со моќ за предвидување на иднината?

Моментално двата најбрзи суперкомпјутери во светот се во Кина, и имаат 93 и 33 петафлопси процесирачка моќ, односно еден петафлоп…

Погледнете го новиот футуристички автомобил на RenaultАвто-мото
Преубаво изгледа..

Погледнете го новиот футуристички автомобил на Renault

На овогодинешното Frankfurt Motor Show видовме многу новини, од кој едно на Renault кога го претстави футиристичкиот концепт на нивниот…

Ѕвездата од серијата Игра на Тронови Кит Харингтон се вериШоу бизнис и трач
Вести

Ѕвездата од серијата Игра на Тронови Кит Харингтон се вери

Познатиот Џон Сноу од серијата Игра на тронови, Кит Харингтон и неговата девојка Роуз Лесли се верија. Познатиот актерски пар…

Ана Ивановиќ ќе стане мајка на пролетШоу бизнис и трач
Честитки

Ана Ивановиќ ќе стане мајка на пролет

Германските медиуми јавуваат дека Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастиан на пролет 2018 година ќе станат родители за прв пат.…

Луис Фонси пристигнува во БелградЗанимливости
Музика

Луис Фонси пристигнува во Белград

Луис Фонси, сопственик на еден од најголемите хитови оваа година и најгледан видео запис на YouTube наречен Деспасито, на 24…

One Love Tour – SkopjeНастани
30.09

One Love Tour – Skopje

Ви ја претставуваме “One Love” турнејата! Скопје ќе биде дел од најголемата Македонско-Бугарска фестивалска турнеја #OneLoveTour, настанот ќе се одржи на…