Вардар пристигна во НорвешкаСпорт
Екстра

Вардар пристигна во Норвешка

Фудбалскиот клуб Вардар пристигна во Трондхајм, Норвешка, каде утре со почеток од 19 часот ќе го игра вториот натпревар во…

Вториот дел на „It“ стига во 2019 годинаМузика и филм

Вториот дел на „It“ стига во 2019 година

Вториот дел од филмската адаптација на романот на Стив Кинаган “It” ќе биде претставена на големиот екран на 6 септември…

Ким Кардашијан демантира дека не ја подржува бременоста на сестра иШоу бизнис и трач
Екстра

Ким Кардашијан демантира дека не ја подржува бременоста на сестра и

Иако сеуште никој не сака да потврди дека Кајли Џенер е бремена, членовите на Кардашијан кланот од време на време…

Ола Џордан на црвениот тепих се појави во провокативна комбинацијаШоу бизнис и трач

Ола Џордан на црвениот тепих се појави во провокативна комбинација

Ѕвездата на Strictly Come Dancing и моделот Ола Џордан на една хуманитарна забава во Лондон се појави во потполно провокативен комбилизон.…

Клои Кардашијан го очекува првото детеШоу бизнис и трач
Честитки

Клои Кардашијан го очекува првото дете

Американските медиуми денес објавија дека Клои Кардашијан е бремена. Како пишуваат таблоидите таа и нејзиниот дечко Тристан ќе станат родители.…

Твоето лице звучи познато започнува, а еве кој ќе не забавува овој патШоу бизнис и трач
Телевизија

Твоето лице звучи познато започнува, а еве кој ќе не забавува овој пат

Оваа недела започнува емитувањето на емисијата Твоето лице звучи познато. А сега е и официјално објавено која екипа ќе не…

Ана Ивановиќ е бременаШоу бизнис и трач

Ана Ивановиќ е бремена

Ана Ивановиќ и Бастиан Швајнштајгер наскоро ќе станат родители. Според германското списание „Билд”, поранешната тенисерка Ана Ивановиќ е бремена и…

Наоми Кемпбел изјави – Ми се допаѓа атмосферата во СрбијаШоу бизнис и трач
Вести

Наоми Кемпбел изјави – Ми се допаѓа атмосферата во Србија

Познатата манекенка Наоми Кемпбел овој викенд дојде на кратка посета во Белград. А како веќе некое време ја следи познатата…

На пат е уште една Кардашијан, Кајли Џенер носи девојче!Шоу бизнис и трач
нека и е со среќа..

На пат е уште една Кардашијан, Кајли Џенер носи девојче!

Не стивнува буката околу информацијата дека 20-годишната Кајли Џенер, најмладата членка на кланот Кардашијан-Џенер, е трудна, а наводно младата старлета…

Софија Вергара повторно најплатена глимица за 2017 годинаШоу бизнис и трач

Софија Вергара повторно најплатена глимица за 2017 година

Актерката Софија Вергара е шести пат по ред прогласен за најплатена телевизиска актерка. Колумбиската актерка Софија Вергара заработила вкупно 41…