Првиот човек на Јувентус суспендиранСпорт
Шокантно

Првиот човек на Јувентус суспендиран

Андреа Ањели со сигурност ќе биде санкциониран, објавија денес италијанските медиуми. Тамошното обвинителство бара затворска казна од 2,5 години и…

Кајли Џенер фотографирана за прв пат со момчето после гласините за бременостаШоу бизнис и трач
Екстра

Кајли Џенер фотографирана за прв пат со момчето после гласините за бременоста

Кајли Џенер беше фотографирана на музичкиот фестивал “ИХарт радио” во саботата вечер, за прв пат откако се појавија гласини дека…

Цеца Ражнатовиќ и испрати подарок на Наоми КемпбелШоу бизнис и трач
Вести

Цеца Ражнатовиќ и испрати подарок на Наоми Кемпбел

Познатиот модел Наоми Кемпбел вчера пристигна во Белград за да присуствува на наградите на ПХИ Академијата. Церемонијата се одржа во…

Кајли Џенер со старите фотографии ја крие бременостаШоу бизнис и трач
Вести

Кајли Џенер со старите фотографии ја крие бременоста

Кајли Џенер ги објави првите фотографии на Инстаграм откако се шпекулираше дека е бремена, но од нејзиниот стомак ни траг…

Победникот на Евровизија се бори за животЖивот
Тажно

Победникот на Евровизија се бори за живот

Победникот на овогодинешниот натпревар за песна на Евровизија, Салвадор Собрал, беше примен во болница во Санта Круз, каде што е…

Huawei во Октомври ќе ни го претстави AI паметниот телефон!Мобилни и технологија
Што ли ќе биде тоа?

Huawei во Октомври ќе ни го претстави AI паметниот телефон!

Компанијата Huawei ветува дека ќе ни донесат нова револуција откако најави дека во месец октомври ќе го претстави својот прв…

Убавата глумица повторни ги собра сите погледи кон неа!Шоу бизнис и трач
барем тоа изгледа убаво на неа..

Убавата глумица повторни ги собра сите погледи кон неа!

Секиспилната глумица Дакота Џонсон и понатаму го користи добро испробаниот трик за заведување. 27 – годишната ѕвезда од филмовите “50…

Конте со договор во Челси до 2019Спорт
таа му е во срцето..

Конте со договор во Челси до 2019

Во својата прва сезона Антонио Конте се покажа одлично, успеа да ја врати шампионската титула на „Стенфорд бриџ“, со својот…

“Must have” оваа есен – француска бареткаМода и убавина
одберете ја вашата омилена боја..

“Must have” оваа есен – француска баретка

Францускиот симбол за екстраваргантен шик изглед повторно се враќа на модната сцена, а сигурно дека и вие нема да можете…

БМВ овој пат воведува бежично полнење на автомобилите!Авто-мото
Ете зашто се бр.1

БМВ овој пат воведува бежично полнење на автомобилите!

Баварскиот производител на автомобили од 2018-та година ќе им понуди на сопствениците на хибридниот plug-in модел 530е можност за бежично…