Чук – чук, смарт ѕвончето на Nelt веќе знае кој е!Мобилни и технологија
одлична замисла

Чук – чук, смарт ѕвончето на Nelt веќе знае кој е!

Калифорниската компанија Nest денес го претстави паметното ѕвоно Nest Hello кое што има и можност за препознавање на лице. На…

Џеј Зи и Бијонсе ќе живеат во палата во вредност од 26 милиони долариШоу бизнис и трач
Дом од бајките!

Џеј Зи и Бијонсе ќе живеат во палата во вредност од 26 милиони долари

Познатата двојка Џеј Зи и Бијонсе го збогатиле својот имот на недвижнини и купиле уште еден во Хамптон, односно имот…

Арсенал бара појачување од НаполиСпорт
кој ли ќе биде?

Арсенал бара појачување од Наполи

Премиерлигашот Арсенал и тренерот Арсен Венгер останаа на својот став и не го продадоа Алексис Санчез иако има само уште…

Како до убаво и чисто лице со само 3 природни состојки?Мода и убавина
Вреди да пробаме..

Како до убаво и чисто лице со само 3 природни состојки?

На нашата кожа секојдневно се собираат нечистотии на кои им треба длабинско чистење кое не е многу лесно.  ЛУК Верувале…

Мараја Кери и не баш во завидна форма (ФОТО)Шоу бизнис и трач
време е за промени

Мараја Кери и не баш во завидна форма (ФОТО)

Ретко кој од нас е совршен, меѓутоа сите од нас гледаат да ги прикријат своите маани и тоа да изгледа…