Занимливости

Намалете ги мозолчињата со овој едноставен трик

Наместо да ги криеме мозолчињата со пудри и коректори, ве советуваме да го пробате овој трик! Не допирајте ги мозолчињата,…

Вести

Дарио Срна не паднал на допинг тест

Дарио Срна не бил позитивен на допинг тестот, пренесува хрватскиот портал 24 часа. Веста за позитивниот допинг на Срна пред…

Слатко

Сеинт Вест со нова фризура

Ким Кардашијан и Кање Вест се обидуваат да поминат повеќе време со Норт и Сеинт пред третото бебе да дојде…

Невкусно

Париз Џексон на удар на негативни коментари поради влакната под нејзините пазуви

Париз Џексон, ќерката на легендарниот пејач Мајкл Џексон, е позната на јавноста по нејзиниот слободен дух и ексцентричен стил. И…

Бизарно

Човечкиот Кен изјави – Можеби ќе го променам полот и ќе станам Барби

Родриго Алвес, познат на јавноста како човекот Кен, потрошил повеќе од 400.000 фунти за пластични операции за да изгледа како…

Ууу језиво..

Како изгледа трансформацијата на Тејлор Свифт од човек во зомби?

Тејлор Свифт на својот Youtube канал сподели видео како е направена трансформацијата во зомби за нејзиниот последен, a воедно и доста…

Баш иронично

Со фризура, шминка и фустан од 3000 долари, Меланија Трамп зборува за гладни деца

Kaква е оваа иронија на Меланија Трамп која често знае да направи некоја грешка поради која е мета на новинарите,…

Кoj ќе освои?

Во трка за наградата „The Best“ се јавуваат Роналдо, Меси и Нејмар!

Минатата година беше и повеќе од успешна за првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо, а тогаш тој крај себе…

Убаво градско возило!

Време е за новата Fiesta!

Есента веќе ни пристигна, и календарски и климатски, а со неа и новата Ford Fiesta.  Но окарактеризирана како помал Focus,…

Ќе биде добра забава!

Концерт на Armadillo, The Black & Vice Social Club, Autmind и Funk Shui вечерва во МКЦ!

Вечерва во МКЦ ќе се одржи концерт на кој ќе настапат музичките групи чии инструменти и опрема беа трајно загубени…