Претседателот на РК Металург ставен за делегатСпорт
Шокантно

Претседателот на РК Металург ставен за делегат

На големо изненадување, на сите присутни во ВИП Арената Борис Трајковски, но и претставници на МКФ, непосредно пред дуелот Карпош…

Даниел Стариџ го напушта ЛиверпулСпорт
Менување на тим

Даниел Стариџ го напушта Ливерпул

Даниел Стариџ, ќе го напушти Ливерпул, објавија дел од медиумите во Велика Британија. Поради незадоволството од третманот што го ужива…

Вистината за “no make up” селфи фотографиитеМода и убавина
Занимливости

Вистината за “no make up” селфи фотографиите

Иако објавувањето на селфи без шминка во теоријата звучи одлично, во праксата работите се малку поинакви. Познатите дами често објавуваат…

Бидете поинакви и испробајте го овој нов трендМода и убавина
Да или Не?

Бидете поинакви и испробајте го овој нов тренд

Ако сакате да се нашминкате така да сите ве забележат, еве ви предлог. Моливчето за очи во последниве години е…

Дозволете Софија Вергара да ве остави без здив!Шоу бизнис и трач
Феноменална..

Дозволете Софија Вергара да ве остави без здив!

Како и секоја година, така и оваа Еми наградите поминаа без некои посебни модни изненадувања, а сепак видовме неколку интересни…

Дали Баку ќе биде домаќин на финалето во ЛШ во 2019?Спорт
Дали ви се допаѓа изборот?

Дали Баку ќе биде домаќин на финалето во ЛШ во 2019?

Шпанските медиуми врз основа на своите информации од изворите во Европската фудбалска унија (УЕФА), објавија дека финалето во Лигата на…

Клои Кардашијан им возврати на хејтерите кои ја нападнаа поради килажатаШоу бизнис и трач
Злобни коментари

Клои Кардашијан им возврати на хејтерите кои ја нападнаа поради килажата

Клои Кардашијан со години се мачеше со килограмите кои ги намали во текот на минтата година, кога се доведе во…

Како Mercedes ќе не изненади во 2018-та?Авто-мото
Дали го очекувавте тоа?

Како Mercedes ќе не изненади во 2018-та?

Германскиот производител на премиум автомобили ни ги откри своите планови за новите и рестилизирани модели за следната година. Помеѓу првите…

„Колку добро те знам“ , новата песна на Ај Кју!Музика и филм
Веќе ни влезе во уво..

„Колку добро те знам“ , новата песна на Ај Кју!

Како и што очекуваа оваа 2017 година е исклучително успешна за бендот Ај Кју. Откако ги промовираа песните „Најдобар“ и „Мојот…

Ривалството започна, проблеми помеѓу Нејмар и Кавани во ПСЖСпорт
Кој е подобар?

Ривалството започна, проблеми помеѓу Нејмар и Кавани во ПСЖ

Во новата сезона за ПСЖ почнаа да се редат победи, одлични настапи, но и проблеми помеѓу двете големи ѕвезди на…