Дали би пробале ваков тип на нокти?Мода и убавина
Да или Не?

Дали би пробале ваков тип на нокти?

Ако некој помисли дека плетенки од веѓи се врвот на апсурден тренд, гадно сте се излажале бидејќи се појави нешто…

Магијата на љубовта во 8 преубави илустрацииЗанимливости
Љубов

Магијата на љубовта во 8 преубави илустрации

Дали се сеќавате на вашето заљубување? Тие убави чуства кои не ви даваа мира и непрестано размислување за таа личност……

Софија Вергара го прослави 26 роденден на синот МанолоШоу бизнис и трач
Роденденски расположени

Софија Вергара го прослави 26 роденден на синот Маноло

Софија Вергара беше добро расположена на прославата на 26 роденден на нејзиниот син Маноло. Таа го одбележа роденденот на својот…

Ариел Винтер во провокативно изданиеШоу бизнис и трач
Екстра

Ариел Винтер во провокативно издание

Ариел Винтер, актерката најпозната по својата улога во серијата Модерна фамилија, саботата вечер го прослави со своето момче неговиот 30…

Ѕвездите на овогодинешните ЕМИ наградиФото Стории
Одземаат здив

Ѕвездите на овогодинешните ЕМИ награди

Вчера е одржано 69 доделување на ЕМИ наградите во Лос Анџелес. На црвениот тепих прошетаа многу ѕвезди во фустани за…

Атлетико Мадрид со take it or leave it понуда за Диего Коста!Спорт
Го чекаме трасферот

Атлетико Мадрид со take it or leave it понуда за Диего Коста!

Коста веќе подолго време не игра за Челси и го чека јануарскиот преоден рок за да може да се пресели…

Nike ќе ги изработува новите кожни обувки со FlyleatherЗанимливости
Интересно..

Nike ќе ги изработува новите кожни обувки со Flyleather

Спортскиот бренд Nike со години го истражувал процесот за градењето на машините и софтверот со кој дизајнерите би можеле да…

Магазинот Rolling Stone достапен во продажбаШоу бизнис и трач
Кој ќе го купи?

Магазинот Rolling Stone достапен во продажба

Светскиот познатиот магазин Rolling Stone ќе се најде во продажба откако издавачот најави дека ќе го продаде својот контролен пакет…

Лејди Гага ја одложи европската турнеја !Музика и филм
Се надеваме ќе е подобро..

Лејди Гага ја одложи европската турнеја !

Долгоочекуваната турнеја на американската музичка поп ѕвезда Лејди Гага  се одложи за некои опрделени делови низ Европа поради проблеми со…

Врвни автомобили од саемот во ФранкфуртАвто-мото
Следниот пат ќе го посетиме!

Врвни автомобили од саемот во Франкфурт

Саемот за автомобили во Франкфурт е манифестација на која многу се радуваат бидејќи може да се видат премиери на најновите…