Македонија со голем скок на ранг листите на ФИФАСпорт
Браво

Македонија со голем скок на ранг листите на ФИФА

Македонската фудбалска репрезентација направи голем скок во најновата ранг-листа на ФИФА. Од 135-то се искачи на 103-то место. Подобрувањето е…

Ана Ивановиќ на удар на негативни коментари поради најновите фотографииФото Стории
Да или Не?

Ана Ивановиќ на удар на негативни коментари поради најновите фотографии

Сите ќе се согласите дека Ана Ивановиќ е една од поубавите Србинки. Поранешната тенисерка на целиот свет е позната по…

Кетрин Зета Џонс со ќерката на њујоршката недела на модатаШоу бизнис и трач
Мода

Кетрин Зета Џонс со ќерката на њујоршката недела на модата

Кетрин Зета Џонс се појави со својата ќерка Сајрус на њујоршката недела на модата и ги вооодушеви сите присутни. Актерката…

Бред Пит гради хотели во ХрватскаШоу бизнис и трач
Инвестиција

Бред Пит гради хотели во Хрватска

Познатиот актер Бред Пит минатата недела беше во посета на Хрвтаска поради изградба на туристички комплекс. Како пренесуваат медиумите, актерот…

Бехати Принсло повторно бременаШоу бизнис и трач
По втор пат родители

Бехати Принсло повторно бремена

Бехати Принсло и Адам Левин го очекуваат второто дете, година дена од раѓањето на нивната ќерка Дасти Роуз. Убавите вести…

Листа на најдепресивни држави во ЕвропаЗанимливости

Листа на најдепресивни држави во Европа

Организацијата за економска соработка и развој објави листа на најмногу депресивни народи во Европа врз основа на истражувањето спроведено за…

Преубави градови во Европа кои туристите ги заобиколуваатЗанимливости

Преубави градови во Европа кои туристите ги заобиколуваат

Секој сака да ги види Париз, Лондон, Рим и други европски метрополи, но забораваат дека има толку помалку познати локации…

Тинејџер воодушевува со подготовката на хранаЗанимливости
Он е спректакуларен

Тинејџер воодушевува со подготовката на храна

Тој на Instagram се претставува под називот Jose и за себе вели дека е веган. Тој е исклучително талентиран за…

Овие ѕвезди се лоши во креветШоу бизнис и трач
Бившите ги издадоа

Овие ѕвезди се лоши во кревет

Милиони жени и мажи сонуваат да поминат една ноќ со овие познати ѕвезди, но судејќи според зборовите на нивните поранешниот…

Тетоважата на Меси е романтична или навредлива?Шоу бизнис и трач
Баш е кул

Тетоважата на Меси е романтична или навредлива?

На прв поглед тетоважата посветена на сопругата Антонела Рокучи е прилично романтичен гест, но проблемот се јавува кога гледате каква…