Еве колку изнесува платата на Перо АнтиќСпорт
Машала

Еве колку изнесува платата на Перо Антиќ

Перо Антиќ ќе биде втор најплатен играч со примања од 400.000 евра годишно По десет години, Перо Антиќ одново ќе…

Русија со убедлива победаСпорт
Браво

Русија со убедлива победа

Русија е третата која обезбеди пласман во полуфиналето на Европското кошаркарско првенство. Во првиот денешен натпревар од четвртфиналето Русија ја…

После крзнените влечки пристигна и оваМода и убавина
Нов тренд

После крзнените влечки пристигна и ова

Ако цело лето ви се гадело од самиот поглед на крзнените влечки, ниту на овој нов есенски тренд нема да…

Лукас откри што го советувала Цеца по скандалот со неговата сопругаШоу бизнис и трач
Вистински пријател

Лукас откри што го советувала Цеца по скандалот со неговата сопруга

Цеца Ражнатовиќ и Аца Лукас веќе со години се добри и блиски пријатели. Познатата пејачка беше гостинка на приватната забава…

Серена Вилијамс објави слика од ќеркичкатаЖивот
Честитки

Серена Вилијамс објави слика од ќеркичката

Серена Вилијамс на своите фанови им приреди изненадување. Таа сподели слика од нејзината ќерка. Познатата тенисерка ја донесе на свет…

Honda со најинтересен електричен автомобилАвто-мото

Honda со најинтересен електричен автомобил

Honda на салонот во Франкфурт претстави интересен концепт на електричен градски автомобил со име Urban EV, кој веќе во 2019…

Марсело останува во Реал Мадрид до 2022 годинаСпорт
Останува крал

Марсело останува во Реал Мадрид до 2022 година

Бразилецот го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2022 година. Марсело ја прифати понудата на клубот за продолжување на соработката…

Корисни совети за убавинаМода и убавина
Корисно

Корисни совети за убавина

Ова се неколку трикови за убавина кои ќе ви го олеснат спремањето: Затоплете го креонот и моливот за усни за…

9 митови за парфемите во кои сите верувамеМода и убавина

9 митови за парфемите во кои сите веруваме

Парфемот е еден вид на личен потпис, кој не смее да го згрешите. Затоа, крајно време е да престанете да…

Крис Тајген испрати фотографија која малкумина би ја преживеалеШоу бизнис и трач
Среќен доктор

Крис Тајген испрати фотографија која малкумина би ја преживеале

Таа стана позната по нејзината изјава дека само нејзините образи се направени на нејзиното лице. Така, моделот Криси Тајген успеала…