Перо Антиќ се врати во Црвена ЅвездаСпорт
Повторно кај црвено - белите

Перо Антиќ се врати во Црвена Ѕвезда

Кошаркарот Перо Антиќ го напушти европскиот шампион Фенербахче и се враќа во Црвена ѕвезда чии дрес го носеше од 2005…

Лигата на шампионите е сон на ЈувентусСпорт
Мотивирани

Лигата на шампионите е сон на Јувентус

Масимилијано Алегри зборуваше на конференцијата за медиуми пред натпреварот во Лигата на шампионите кој Јувентус ќе го одигра против Барселона…

4 методи за полнење на мобилниот телефон кога немате струјаМобилни и технологија
Интересно

4 методи за полнење на мобилниот телефон кога немате струја

Сигурно некогаш ви се случило да останете без струја, а истовремено да ви се испразни и батеријата на мобилниот телефон.…

Актерот Ралф Фајнс доби српско државјанствоЖивот
Занимливости

Актерот Ралф Фајнс доби српско државјанство

Актерот Ралф Фајнс доби српско државјанство. Одлуката е потпишана пред неколку дена од српската премиерка Ана Брнабиќ и е објвена…

Голем фан на Сека Алексиќ го истетовирал нејзиниот ликШоу бизнис и трач
Смешно

Голем фан на Сека Алексиќ го истетовирал нејзиниот лик

Јавните личности се воедно и идоли на своите фанови, кои би направиле се за нив. Еден од таквите обожаватели изгледа…

Хајди Клум ја престави својата нова колекција во маркет!Мода и убавина
Совршена од глава до пети!

Хајди Клум ја престави својата нова колекција во маркет!

Германскиот модел Хајди Клум во рамки на актуелната модна недела во Њујорк имаше свое индивидуално шоу.  Таа досега имаше неколку…

Xiaomi доаѓа со два нови телефони Mi Mix 2 и Mi Note 3Мобилни и технологија
Oдличен квалитет!

Xiaomi доаѓа со два нови телефони Mi Mix 2 и Mi Note 3

Кинескиот гигант, смартфонот Xiaomi е спремен за да ги лансира Mi Mix 2 и Mi Note 3 на денешниот настан…

Анџелина Џоли во старото добро расположение!Шоу бизнис и трач
Божја убавина..

Анџелина Џоли во старото добро расположение!

Насмевката и убавото расположение и пријаат на Анџелина Џоли што можеби е знак дека нештата конечно си доаѓаат на своето…

Еден ден ќе го стигнеме Федерер,изјави тренерот Тони Надал!Спорт
Секој има свои квалитети

Еден ден ќе го стигнеме Федерер,изјави тренерот Тони Надал!

Брканицата како мачка и глушец помеѓу Роџер Федерер и Рафаел Надал е целата нивна кариера на која нема крај. Така…

Fifty Shades Freed доаѓа на Денот на вљубените!Музика и филм
Со нетрпение го очекуваме..

Fifty Shades Freed доаѓа на Денот на вљубените!

Студиото Universal го објави првиот тизер за филмот „Fifty Shades Freed“, што ќе биде третиот и последен дел од славната…