Среќен роденден

Ферари го прославува 70 роденден

Ферари прославува 70 години. За роденденот е предвидена тридневна прослава. Првиот настан ќе биде организиран во Милано каде денеска ќе…

Браво

Борко одлично се покажа на голот на Барса

Голманот Борко Ристовски одлично ја почна сезоната во АСОБАЛ лигата во дресот на Барселона. Во првото коло од новата сезона…

Уште една во низата

Јувентус со уште една победа

После Каљари и Џенова, овој пат пред големиот Јувентус падна и Киево, и тоа со убедливи 3:0. Јувентус поведе уште…

Браво

Ана Николиќ доби подарок од 50 000 евра

Мојот сопруг, е еден и единствен на светот! Умее да ме остави без текст, често! – порача воодушевената Ана Николиќ.…

Полна со живот

Џулијен Мур – Уживајте во привилегијата на стареењето

Aктерка Џулијен Мур отворено зборува за своите години и животот. Џулијен која има 56 години позираше за насловната страница на…

Идеален пар!

Како Амал Клуни му го украде срцето на актерот Џорџ Клуни?

Во последното интервју кое го дал Џорџ Клуни зборувал за својата сопруга Амал Клуни која буквално му го украла срцето.…

Победничкиот гол на Бенфика ќе конкурира за гол на сезоната!

Тимот на Бенфика дојде до важна победа пред своите гледачи над Портимоненсе, славејќи со 2:1 во дуел каде победничкиот гол…

Време е за одмор..

Лејди Гага привремено се повлекува од музичката сцена!

Пејачката Лејди Гага на прес-конференција на филмскиот фестивал во Торонто, каде беше презентиран документарниот филм за неа “Гага 5’2” соопшти…

Нас ни се допаѓа, а Вам?

Уживајте во новата балада на Сем Смит, „Too Good at Goodbyes“

Шармантниот Сем Смит се враќа на музичката сцена со емотивна балада. Песната „Too Good at Goodbyes“ е првото музичко дело…

Преубава!

Џенифер Лоренс блесна во импресивен фустан од Versace

Очигледно убавите комплименти го исполнуваат егото на актерката Џенифер Лоренс па премиерата на филмот „Mother! “ на Филмскиот фестивал во…