Јотовски поразен во четвртфиналетоСпорт
Штета

Јотовски поразен во четвртфиналето

Томислав Јотовски го заврши својот настап на силниот фјучерс во Трст, Италија. Тој и неговиот партнер Аугусто Вирџили (Италија) беа…

Легендарниот Пау Гасол стана најдобар стрелецСпорт
Браво

Легендарниот Пау Гасол стана најдобар стрелец

Пау Гасол денеска испиша историја во својата кариера. На натпреварот против Унгарија тој постигна 20 поени во победата на Шпанија…

Саша Поповиќ повеќе не ја сака Марија Шерифовиќ во жирито на Ѕвездите на ГрандШоу бизнис и трач
Екстра

Саша Поповиќ повеќе не ја сака Марија Шерифовиќ во жирито на Ѕвездите на Гранд

Најгледаното музичко натпреварување на Балканот најверојатно ќе направи мали промени во поставата на жирито.  Оваа информација дојде од извор кој…

Милош Биковиќ со нов имиџ за новиот ангажманЗанимливости
Нов стил

Милош Биковиќ со нов имиџ за новиот ангажман

Српскиот актер Милош Биковиќ и понатака работи вредно за рускиот пазар. Моментално снима историска серија, поради која мораше да направи…

Карлеуша денес има две големи причини за прославаЖивот
Екстра

Карлеуша денес има две големи причини за прослава

Пејачката двете ќерки ги роди на исти ден, 7 септември, но со една година разлика. Атина е родена 2008 година,…

Џенифер Лоренс блесна во фустан на ДиорШоу бизнис и трач
Преубава

Џенифер Лоренс блесна во фустан на Диор

Иако нејзиното последно филмско остварување предизвикало различни реакции, дефинитивно оние на црвениот тепих  беа едногласни. Заедно со своите колеги Мишел…

Тенисерот Ѓоковиќ е на врвот на листата по заработка!Спорт
Nb. 1!

Тенисерот Ѓоковиќ е на врвот на листата по заработка!

Новак Ѓоковиќ е еден од најдобрите тенисери на сите времиња, но во една категорија засега сигурно е најдобар, а тоа…

Новото милениче на Карлеуша кое чини 150.000 евраШоу бизнис и трач
Ово је Балкан!

Новото милениче на Карлеуша кое чини 150.000 евра

Да не остане покусо како и секогаш, така и сега откако Дара Бубамара се пофали дека има нов автомобил, истото…

Kia Sorento во нова верзијаАвто-мото
Совршен од секој агол

Kia Sorento во нова верзија

Кia ја претстави подновената верзија на нивниот SUV модел Sorento, кој ќе дебитира следната недела на Frankfurt Motor Show. Суптилниот…

Уживајте во новата песна од Џорџ Мајкл која излезе 9 месеци по неговата смртМузика и филм
Преубава

Уживајте во новата песна од Џорџ Мајкл која излезе 9 месеци по неговата смрт

На 25 декември, минатата година музичката индустрија имаше огромна загуба и тоа не било кој, туку на Џорџ Мајкл. Токму…