Тажно

Енди Мареј ја заврши сезоната поради повреда

Енди Мареј ја заврши сезоната за оваа година. Мареј во соопштение за медиумите вели дека ќе се обиде да се…

Нова љубов?

Дали е ова новото момче на Кендал Џенер?!

Изгледа дека Кендал дефинитивно стави точка на својата врска со A$AP Rocky и ја најде среќата покрај еден згоден спортиста. Кендал…

Музика

Еве колку Раста наплатува за песна

Откако сними и објави бројни хитови како Еуфорија и Случајно, не е ни чудо што неговите колеги се почесто бараат…

Смешно...

Кејти Холмс после 5 години за рака со Џејми Фокс!

Кејти Холмс во 2012. потпишала еден од најбизарните договори во историјата на Холивуд. Иако се зборува дека Кејти Холмс и…

Орие открива зoшто го напушти ПСЖ

Серж Орие, најпознатиот репрезентативец на Брегот на Слоновата Коска, кон крајот на летниот преоден рок се пресели од ПСЖ во…

Интересна замисла!

Патики отпорни на пиво?! Adidas докажа зошто е на врвот!

По повод одржувањето на Октоберфест, тим на компанијата за спортска опрема Адидас произведе патики отпорни на пиво специјално за познатиот…

Дали IPhone ќе се симне од престолот ?

Што е тоа што ќе ги симне Apple и Samsung од врвот?

Huawei на саемот IFA во Берлин го претстави својот главен адут во борбата со Apple и Samsung – процесорот Kirin 970…

Нека им е со среќа..

Ким и нејзиниот сопруг Каније повторно ќе станат родители!

Норт и Сеинт повторно ќе си добијат братче или сестриче. Сурогат мајката која ја избраа Канје и Ким Кардашијан Вест…