Опасно

Дали полнач за мобилен телефон може да предизвика пожар?

Мора да сте слушнале за приказните дека полначите за мобилни телефони зрачат кога се вклучени во струја. Полначите приклучени на…

Интересно

Нов трик за вадење на дамки од шминка

Колку пати ви се случило додека се спремате набрзина да ја исфлекате својата облека со пудра или руменило и поради…

Нова девојка?

Милан Станковиќ конечно ја покажа новата девојка

Милан Станковиќ веќе со години го привлекува вниманието на женската популација. Меѓутоа, како не сака да открива детали од својот…

Социјални мрежи

Марија Шерифовиќ се откажува од социјалните мрежи

Социјалните мрежи станаа дел од нашето секојдневие. Меѓутоа, иако им се овие платформи важни за развој на кариерата, јавните личности…

Сосема нормално!!

Кетрин Зета Џонс во природно издание!

Актерка која не се срами да го покаже своето лице без шминка – е еден од многуте коментари на фановите…

Едвај чекаме..

Дали “Bad Boys 3” доаѓаат на малите екрани до крај на 2017?

Култните акциони филмови “Bad Boys” кои сите ги гледаме по неколку пати може да имаат и своја трета франшиза, овојпат…

Паметна одлука

Чоло Симеоне останува во Атлетико!

Диего Пабло Симеоне, односно популарниот Чоло  и по завршувањето на сезоната, ќе остане во Атлетико Мадрид кога во вторникот го…

Moќен автомобил!

Mercedes G63 и G65 Exclusive Edition!

На саемот за автомобили кој ќе се одржи во Франкфурт фирмата на Mercedes-AMG  премиерно ќе ги претстави веројатно последните изданија…

Одлична солуција!

Добар пазар на Алкател, два смарт мобилни телефони со екстра цена!

Компанијата Alcatel на пазарот пласираше два нови евтини паметни телефони откако истите беа претставени на саемот IFA во Берлин, Германија.…

Уште еден фудбалски љубовен тријаголник

Љубовниот триаголник на фудбалерите Маури Икарди, Макси Лопез и Ванда Нарае еден од најинтригантните триаголници во светот на спортот. ?…